Connect with us

Bitcoin

Studie: Bitcoin bude nadále těžit ze síťového efektu – do roku 2030 si jej „adoptuje“ 10% populace

Zveřejněno

Bitcoin
Pixabay.com

Bitcoin bude nadále těžit ze síťového efektu a do roku 2030 by si jej mohlo osvojit 10% celosvětové populace – takové jsou závěry studie, kterou vypracovala společnost Blockware Intelligence, pobočka bitcoinové těžařské společnosti Blockware Solutions.

Přijetí bitcoinu by mohlo podle studie Blockware Intelligence, která byla publikována ve středu, postupovat dokonce o něco rychlejším tempem než u jiných převratných technologií jako byly automobily či elektrická energie.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Společnost k tomu dospěla na základě zkoumání historických křivek osvojení devíti „rušivých technologií”, které změnily svět jak jej známe, kam zařadila i automobily, elektrickou energii, smartphony, internet, sociální sítě a také křivku míry růstu přijetí bitcoinu od roku 2009, kdy vznikl .

,,Všechny převratné technologie se řídí podobným vzorcem exponenciální křivky S, ale nejnovější síťové technologie se přijímají rychleji, než to trh očekává,” konstatuje studie, která pomocí průměrného a váženého průměru historických křivek osvojení technologie zkoumala tempo jejich adopce, přičemž se tuto metriku pokusila aplikovat i na BTC.

Zpráva následně uvedla, že přijetí bitcoinu pravděpodobně dosáhne saturace rychleji než mnohé jiné převrácené technologie s ohledem na přímé peněžní pobídky spojené s BTC, současné makroekonomické prostředí a existenci internetu, která podporuje tento růst.

,,Z pohledu spotřebitele měly minulé technologie na jejich přijetí pobídky spojené s pohodlím a efektivností. Používání automobilů vám pomohlo překlenout od koní, používání mobilního telefonu vám umožnilo telefonovat, aniž byste byli vázáni na pevnou linku… s přímou a finanční motivovanou adopcí bitcoinů se vytváří teorie hry, kde je nejlepší odpovědí pro každého přijmout bitcoin.“

Následně se ve studii píše: „Bitcoin podobně jako internet, smartphony a sociální média získává výhody, čím více lidí si ho osvojí – říká se tomu síťový efekt. Například pokud byste byli jediným uživatelem na Twitteru, měl by Twitter nějakou hodnotu? Neměl. Více uživatelů činí danou technologii cennější.“

,,Obecný trend je jasný. Existuje vysoká pravděpodobnost, že globální adopce bitcoinu v budoucnu výrazně poroste, a tedy i cena,” dodává Blockware, která však upozorňuje, že tyto argumenty nelze vnímat jako investiční poradenství.

Odhady o adopci jsou velmi nepřesné

Doplňujeme, že odhady týkající se adopce kryptoměn ve světě se výrazně liší. Například podle údajů TripleA, globální platební brány pro kryptoměny, by kryptoměny mohlo vlastnit více než 300 milionů lidí – tedy přibližně 4% populace. Analytická platforma Chainalysis zase informovala, že adopce kryptoměn od července 2020 do června 2021 stoupla o 881%.

Zřejmě „nejstřelenejší“ odhad zveřejnila letos burza Gemini, která tvrdí, že v Brazílii vlastní kryptoměny přibližně 40% lidí a v USA kolem 20%, což je výrazně více, než jsou obecné odhady, u kterých hej ty nejoptimističtější mluví o maximálně 10% a ty střízlivější o zhruba 5% populace.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.