Connect with us

Kryptoměny

Studie: Smart kontrakty omezí přístup k datům, ale zvýší jejich kvalitu

Zveřejněno

Smart kontrakty
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Společnost Gartner publikovala výsledky studie, v níž se věnovala problematice smart kontraktů (inteligentních smluv) postavených na blockchainu a jejich přínosu pro podnikatelské subjekty.

Zpráva, která byla publikována 30. ledna, uvádí, že smart kontrakty přinášejí podnikům mnoho nepopiratelných výhod, ale jedním dechem dodává, že by jim mohly omezit dostupnost některých údajů – odhaduje se, že by mohlo jít až o 30%.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Společnosti, které se rozhodnou využívat smart kontrakty by však už v roce 2023 mohly očekávat, že kvalita jejich údajů se zvýší o 50%, což by mohlo kompenzovat problém s omezeným přístupem určitých dat. Smart kontrakty mohou firmám podpořit návratnost investic (RIO), automaticky a nepřetržitě verifikovat údaje a zajistit důvěryhodnější kvalitu údajů, a také přispět k transparentnějšímu efektivnějšímu a podrobnějšímu vedení dat.

Clougherty Jones z firmy Gartner uvedl, že smart kontrakty budou cestou ke snížení nákladů, které jsou spojeny s přijímáním zprostředkovatelů třetích stran – ať už jde o bankéře, zprostředkovatele úschovy nebo právníky. Namísto toho budou využívat standard „kód je zákon“, který zaručí sám o sobě transparentnost a dodržování pravidel.

,,Inteligentní smlouvy na blockchainu budou neměnné a neodvolatelné prostřednictvím nemodifikovatelného kódu, který vynutí zaváaáné strany splnit svůj závazek,“ vysvětlil.

Společnost uvádí, že k smart kontraktům se pozitivně staví zejména podniky v Asii a Tichomoří, jako příkladem jsou Singapur či Austrálie.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.