Connect with us

Bitcoin

STUDIE: Těžba Bitcoinu je mnohem ekologičtější, než se tvrdí

Zveřejněno

bitcoin-tazba
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Na rozdíl od obecně prezentovaného názoru se zdá, že těžba Bitcoinu nemusí být pro životní prostředí naší planety tak špatná, jak si mainstream myslí. Výzkum CoinShares shledal, že až 74% miningu kryptoměn probíhá na obnovitelné energetice.

,,Ukazujeme, že těžba Bitcoinu se nachází hlavně v regionech, kde je k dispozici dostatek dodávek obnovitelné elektrické energie. A když spočítáme konzervativní odhad pronikání obnovitelných zdrojů energie do energetického mixu, který pohání těžbu Bitcoinu, jsme na čísle 74,1%, čímž se těžba Bitcoinu řadí před téměř všechny ostatní průmyslová odvětví na světě,“ tvrdí CoinShares o své studii.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pravdou je, že existuje množství studií, které svědčí o opaku. Některé dokonce tvrdí, že těžba Bitcoinu je pro životní prostředí horší, než těžba zlata.

Ve zprávě od CoinShares proto píše i o důvodech, proč je těžba Bitcoinu mnohem ekologičtější, než bylo prezentováno dosud. Těžaři Bitcoinu totiž stále častěji volí trend zvolit si pro své podnikání regiony které jsou bohaté na vodní energii.

,,Mineři (těžaři) jsou poměrně dobře distribuovaní po celém světě. Při detailnějším pohledu zjistíme, že jsou převážně umístění v technologicky vyspělých, relativně řídce obydlených oblastech, kde jsou kopce respektive horské oblasti, kterými procházejí velké řeky.“

Přestože existuje mnoho oblastí, které nabízejí takové prostředí, Írán, kde se Bitcoin také těží ve velkém, mezi ně nepatří. Avšak tato země zase nabízí kombinaci elektrické energie z větru, fosilních paliv či jaderné energie.

Dominantní postavení v případě těžby kryptoměn má stále Čína, kde je vodní energie mimořádně důležitá. Sichuan díky ní získává neustále větší podíl na globální těžbě BTC.

,,V současnosti odhadujeme, že 60% celosvětové těžby Bitcoinu se děje v Číně a že samotný Sichuan produkuje 50% světového hashrate,“ píše se ve studii, která zároveň uvádí, že podíl Sichuanu markantně roste i díky období dešťů.

Na tato zjištění již reagoval s nadšením na Twitteru i Anthony Pompliano. ,,74% těžby Bitcoinu je poháněných obnovitelnou energií. Neříkejte to hejterům. Zničí to jejich příběh!“

Je třeba zdůraznit ještě jednu skutečnost – studie, které tvrdí, že těžba kryptoměn škodí životnímu prostředí, jsou většinu založeny na paušálním hodnocení spotřeby elektrické energie a neurčují přesně zdroje jejich těžby po světě.

Zdroj ccn.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.