Connect with us

Bitcoin

Studie tvrdí, že do roku 2030 se do styku s kryptoměnami dostane miliarda lidí

Zveřejněno

Ethereum
Zdroj: Unsplash.com

V době, kdy jsou ceny kryptoměn výrazně vzdálené od svých historických maxim vlévá určitou dávku optimismu do trhu s digitálními aktivy nová společná správa společností Boston Consulting Group, Bitget a Foresight Ventures.

Studie, kterou publikovali koncem tohoto týdne, totiž tvrdí, že přijetí kryptoměn je v porovnání s tradičními investičními aktivy stále výrazně nízké, což de facto znamená, že kryptoměny mají stále obrovský „ upside “ potenciál. Podle BCG se do kryptoměn investuje jen 0,3% individuálního bohatství, což je nesrovnatelné s 25%, které jsou vloženy do akcií.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zpráva dospěla k závěru, že mělká aktuální penetrace investic do kryptoměn znamená, že existuje stále obrovský prostor pro výrazný růst a adopci. Kromě toho přirovnává křivku přijetí internetu a jeho osvojení první 1 miliardou lidí na planetě jsou současnými držiteli kryptoměn a adresami Ethereum s nenulovými zůstatky (Ethereum řadí k lídrovi adopce Web 3.0), přičemž konstatuje, že pokud bude trendová čára pokračovat v nastoleném kurzu, do roku 2030 může počet lidí, kteří se dostali do přímého styku s kryptoměnami dosáhnout 1 miliardy.

Poznámka: Web3 je pojem používaný pro decentralizovaný internet postavený na blockchainových řešeních. Projekty spojené s Web 3.0 vznikají zejména na blockchainu Ethereum. Kritici (zejména z řad bitcoinerů) však Webu3.0 vyčítají, že jde o projekty, které mají silně centralizované řízení skrze tokenomiku,  jejíž značné množství mincí vlastní VC firmy (prvotní investoři specializující se na rizikové investice).

Pokud jde o další nové studie spojené s kryptoměnami, firma Verified Market Research předpovídá, že do 10 let se trh s NFT může vyšplhat ke kapitalizaci 230 miliard dolarů a firma McKinsey & Company zase uvedla, že samotný trh s metaversem by mohl být do roku 2030 oceněn na 5 bilionů dolarů .

My doplňujeme, že ačkoli tyto studie jsou zajímavé, skutečné ohodnocení kryptoměn v budoucnosti nezná nikdo. Souhlasit se ale dá s prostým konstatováním, že adopce kryptoměn je stále velmi nízká a pokud uspějí, potenciál jejich růstu (i cenového) je výrazný.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.