Connect with us

Analýzy

Technická analýza (3.6.): Bitcoin znova testuje support

Zveřejněno

analyza-bitcoin-curaj
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Bitcoin (BTC)

Po víkendové konsolidaci bitcoinu tu máme hned z rána pokus o proražení supportu na 8 400 USD, který ovšem zatím drží poměrně silně. Bitcoin má svoji férovou cenu aktuálně na 8 750 USD, kam by se měl vrátit. Můžeme již začátkem týdne očekávat poměrně vysoké objemy a s tím spojenou volatilitu. Pokud má bitcoin pokračovat další svojí spanilou jízdu, musí se zastavit a načerpat sílu na další pohyb vzhůru. Kdyby náhodou support prasknul, tak další kumulační zóna je na 8 000 USD, kterou bitcoin již ve čtvrtek otestoval a cena ihned vystřelila vzhůru. Ačkoliv se někomu může zdát, že bitcoin letí nahoru velmi agresivně, tak splňuje zásady technické analýzy: vytváří na high konsolidace a testuje předchozí kumulačí zóny, i když velmi rychle.

4hodinový graf bitcoinu

Do highcapových altcoinů se přelívá kapitál

Ačkoliv bullish pozitivní sentiment na vysoce kapitalizovaných altcoinech lehce utichnul, stále můžeme sledovat postupné vystřelování vzhůru a přelívání kapitálu. Nejdříve vše začalo ethereum, následoval litecoin, xrp a naposledy jsme mohli vidět výstřely eosu a trona. Můžeme již tedy říci, že tyto top altcoiny dle kapitalizace jsou již v uptrendu, proto je potřeba do nich buď včas nakupovat, nebo držet v nějakém kvalitním vyváženém portfoliu. Výnos u těchto altcoinů pravděpodobně nebude v delším horizontu tak vysoký jako v shitcoinech, ale dávají větší pocit jistoty a odolnosti vůči sestřelům ceny.

4hodinový graf Trona

Shitcoiny stále v konsolidacích

Na altseason budeme ještě nějaký týden čekat, ale měli bychom již být připraveni. Po přelívání kapitálu z jednoho vysoce kapitalizovanýho altcoinu do druhého bude následovat altseason. V našem portfoliu alternativního fondu na kryptoměny jsme ukončovali krátkodobě EOS i TRX. Aktuálně věříme nejvíce Litecoinu, který vykazuje stabilní graf a vysokou odolnost vůči pohybům bitcoinu. Litecoin má top sentiment a naši průzkumníci určili halving litecoinu jako druhou nejsilnější mediální zprávu, která by měla po splnění 10 000 USD mety bitcoinu zabrat první místo v médiích.

Denní graf kapitalizace altcoinů

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.