Connect with us

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (19.7.): Bulls are back in town?

Zveřejněno

analyza-bitcoin-vanha
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Náš portál portál na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu, které jsou občas doplněny i o zajímavé altcoiny. Dnes se na Bitcoin a altcoiny podíval tradičně jako každý pátek Marek Vaňha z Golden Pocket.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ahojte tradeři a vítejte u pátečního updatu trhu.

BTCUSD

U BTC jsme sledovali dvě potenciální formace. První byla formace trianglu, která je typický pro vlnu 4 a druhá byla „(ABC)“ FLAT korekce, která je také typická pro vlnu 4, ale méně častá. BTC se dostalo 16.7 pod své předchozí low, čímž vyloučilo formaci trianglu. Sledujeme tedy druhou alternativní variantu v progresu „(ABC)“ FLAT do zóny 9130-8650,-USD, ze které byl včera velmi silný odraz. Downtrend byl sice velmi silný u altcoinů, ale u BTC se jednalo spíše o overlapping strukturu, která je právě typická pro vlnu „(C)“. Kdybychom měli u BTC očekávat ostrý downtrend k cca 7300,-USD, musel by tento dump vypadat úplně jinak. Byli bychom totiž v progresu vlny 3 a ta nikdy nemá takovéto struktury, protože se jedná o nejsilnější vlnu ze všech v daném trendu. Wedge značí vyrovnanost sil mezi bears a bulls, což se nesmí nikdy ve vlně 3 vyskytovat. Ve výsledku se naše predikce nijak nemění. Key level také zůstává neměnný = cca 11000,-USD.

V tomto jsou právě Elliottovy vlny perfektní, protože Vám neustále sdělují kontext celého marketu a člověk potom eliminuje emoce v případě výplachů, kterých jsme byli svědky o vikendu a začátkem týdne.

BTC DOMINANCE

BTC dominance měla silné zamítnutí v predikované rezistenční zóně, které se dá zanotovat pomocí 5ti vln. Zároveň jsme se také dostali pod BEARISH LEVEL, takže musíme nyní jakýkoliv odraz, bez ohledu na to, jak ostrý, brát pouze jako retracement v rámci downtrendu.

BTC CME FUTURES

Na grafu CME sledujeme krásný odrza z trendového support + 1:1 Extensionu vlny „(A):(C)“. Všimněte si podobnosti s předchozím odrazem, kdy jsme také dokončovali falling wedge a poté byl tvrdý odraz, který nás dostal nad hranici nevyplněného GAPU. Zatím to s BTC vypadá dobře a během dnešního dne budeme sledovat reakci na zónu 11000-11635,-USD.

GRAYSCALE BITCOIN TRUST:

GBTC se sice nedostal jako BTCUSD / BTC CME na trendový support korektivního channelu, ale i přes to bych jej aktuálně bral jako dokončený „((abc))“ FLAT vlny „(4)“. Vždy je totiž nutné zohlednit, jak se graf chová a jaké má struktury. Některé grafy mají svá specifika a například právě u GBTC sledujeme velmi často FLAT korekce různých druhů, které ale témĚř v každém případě nedosahují ideálních délek.

 

ETHUSD

U Ethereum jsme sledovali dlouhou support trendline, která drží celý aktuální uptrend. Pravděpodobnost, že bychom tuto trendline propálil byla velmi nízká, protože jsme se k ní přiblížili po cca 2 měsících. Na takovéto support trendovky je potřeba více pokusů o proražení. Zároveň odraz u ETH má impulzní charakter, takže i přes to, jak ostrý měla tato korekce pohyb, ji stále bereme jako korekci v rámci uptrendu.

Velké altcoiny v páru s USD nám aktuálně hodně pomáhají právě s identifikací pohybu u BTC. Téměř všechny velké alty se dostaly do velmi silných suppot zón a pokud by u BTC pokračoval downtrend, šly by na nové low. Toto právě nedává ke strukturám, které sledujeme na grafu smysl.

Naše pozornost se tedy stále drží na BTC a velké alty v páru s USD. Páry s BTC zatím nejsou připravena na žádnou alt season a budou potřebovat čas minimálně do konce července. Doporučujeme tedy stále množit USD a malým altcoinům se aktuálně vyhnout.

Pro všechny zájemce o naše služby nabízíme 30ti denní garanci vrácení peněz. Naším cílem je vytvořit komunitu podobně uvažujících traderů a nevidíme důvod, proč byste měli platit za zajíce v pytli. Takže přijďte, vyzkoušejte a když nebudete spokojeni, vrátíme Vám peníze za členství.

golden-pocket-banner

Nechť Vás síla provází a přejeme příjemný a klidný víkend! Marek Vaňha – GOLDEN POCKET.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Odporúčame:

Obchodovanie na základe Elliott Wave teórie: Všetko, čo by mal nováčik vedieť

Autor analýzy

Marek Vaňha

Ing. Marek VaňhaGolden Pocket
Jmenuji se Marek Vaňha a živím se jako day trader obchodováním kryptoměn, komodit a klasických akciových trhů na základě Teorie Elliott Wave. Jsem majitelem největšího webového portálu na predikce dle EW Teorie v CZ/SR s názvem Golden Pocket. Zde denně sdílíme naše analýzy, vstupy, otevřené obchody, set upy na day / swing trading a pořádáme pravidelné live streamy.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.