Connect with us

Analýzy

Technická analýza Bitcoinu (20.1.): Skončil uptrend na bitcoinu?

Zveřejněno

analyza-bitcoin-curaj
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptonovinky na základě spolupráce s kryptotrejdermi ze slovenské a české scény přináší pravidelné aktualizace k Bitcoinu. Dnes se na krále kryptoměn podíval Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin (BTC)

Asi všichni jsme viděli téměř na všech vysokých časových rámcích cenové divergence, a proto korekce na bitcoinu je aktuálně dobře. Na druhou stranu se na denním grafu tvoří inside bar, kde aktuálně nevíme, zda přijde další sešup dolů, nebo další pohyb vzhůru. Shortové objemy nebyly sice tak vysoké, ale byly opravdu velmi rychlé a prudké od jednoho subjektu přes stoplossy.

Denní graf BTC/USD

Ta aktuální predikce je nyní složitá, protože na trhu se mění mnoho parametrů a vypadá to na nový kapitál ve hře. Nejlepší by byla korekce do akumulační zony kolem 8 000 USD a pak rotace, do které bychom mohli nastoupit. Od růstu 7 200 USD není žádná větší korekce a tento úhel je velmi složitý do něj nastupovat, kord když na nižších časových rámcích jsou tvrdé fake breakouty. Myslím, že na více informací po lehkém pádu musíme počkat, až se trh stabilizuje.

Dominance bitcoinu

Jak řekl Pavel v našem interním chatu, dominance bitcoinu aktuálně jsou spíše takové omalovánky. Nacházíme se stále v konsolidační struktuře, která lítá nahoru dolů pump & dump přes hluché místo na grafu. Nejdříve dominance rostla s poklesem bitcoinu a nyní klesala s růstem bitcoinu. Stále jsem toho názoru, že dominance vystřelí vzhůru podle trendu před halvingem.

Dominance bitcoinu

Celková kapitalizace

Na grafu celkové kapitalizace dochází k divergenci, kdy CCI roste rychleji. Dává mi smysl, aby došlo ke korekci na kapitalizaci. Jenom si dát pozor, aby nepřišlo nějaké FOMO na trhu. Ten růst highcaps s bitcoinem byl velmi zajímavý pro celý trh. Support bych hledal kolem 225 mld. USD, popřípadě celé vymazání weekly svíce.

Týdenní graf kapitalizace kryptoměn

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace splnila, co jsem predikoval a to návrat do akumulační zóny na 75 mld USD. Tady je velmi složité určovat směr, protože nikdy nevstupuji na akumulaci, když nejsem market maker. Graf tam může nějakou dobu setrvat, nebo provádět oscilaci kolem bodu kontroly. Suport na 70 mld. USD vypadá dost zajímavě.

Kapitalizace altcoinů

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto článku jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.