Connect with us

Bitcoin

Tesla (TSLA) při prodeji bitcoinů zaúčtovala realizovaný zisk. Kolik BTC jí zbylo?

Zveřejněno

Bitcoin
Pixabay.com

Společnost Tesla (TSLA) podle podání na Americkou komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) vykázala z prodeje 75% svých držených bitcoinů realizovaný zisk v podobě 64 milionů dolarů.

Informace o realizovaném zisku je mírně překvapující, jelikož kryptoměny vstoupily ve druhém kvartálu 2022 do výrazného medvědího trhu. Firmě Tesla se však zjevně podařilo prodat zmiňovaných 75% BTC, které nabyla v únoru 2021, ještě dříve, než došlo k poklesu ceny až k úrovním kolem 20 000 USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Vyplývá to z oficiálního formuláře podaného na SEC s označením 10-Q, ve kterém Tesla uvedla, že prodejem bitcoinů realizovala zisk 64 milionů dolarů .

V reportu přitom musela oznámit, že její investice do BTC je za první pololetí v nerealizované ztrátě 170 milionů dolarů, což je účetní zvláštnost v USA, jelikož firmy musí účtovat ztrátu z investice do BTC i pokud jej neprodaly – stačí, aby klesla jeho tržní hodnota .

Tesla během earnings oznámila, že ve druhém kvartálu 2022 dosáhla zisku na akcii v hodnotě 2,27 USD při tržbách 16,93 miliard USD. Prodeje bitcoinů odůvodnila tím, že potřebovala navýšit svou hotovostní likviditu pro sporný vývoj situace v Číně v souvislosti s lockdowny a pandemií Covid-19, které ovlivňují dodavatelské řetězce.

Podle portálu BitcoinTreasuries má Tesla aktuálně v držení stále 10 800 BTC , což je při současné ceně BTC kolem 230 milionů dolarů . Tesla během kvartálních výsledků informovala, že může v budoucnu přistoupit k dále koupi bitcoinů a skutečnost, že se značné části držených BTC zbavila neznamená, že nad největší kryptomenou láme hůl.

,,Stejně jako u jiných investic a v souladu s tím, jak spravujeme účty v hotovosti a v jiných peněžních ekvivalentech založených na nekrytých účtech, můžeme naše držby digitálních aktiv kdykoli zvýšit nebo snížit na základě potřeb firmy a našeho pohledu na tržní a environmentální podmínky,“ informoval největší výrobce elektromobilů na světě, jehož CE je nejbohatší muž planety Elon Musk .

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.