Connect with us

Cardano

Testnet smart kontraktů na Cardano se posouvá do další kapitoly

Zveřejněno

Cardano
Pixabay.com

Kryptoměna Cardano (ADA) je opět o krok blíže k nasazení smart kontraktů na své hlavní síti (mainnetu). Společnost IOHK stojící za jejím vývojem informovala, že testnet se plynule přesouvá do kapitoly nazvané Alonzo White.

Před hardforkem s názvem Alonzo, který přinese smart kontrakty na tento blockchain, čímž skončí dlouho očekávaná éra Goguen, je testování inteligentních smluv na Cardano rozděleno do tří hlavních kapitol. 15. července IOHK oznámila, že první z nich s názvem Blue je definitivně ukončena a spouští se kapitola s pojmenováním White. Ta s sebou již přinese možnost funkčního testování inteligentních smluv.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Už i fáze Alonzo Blue nabízela některé funkce smart kontraktů, ale byly k dispozici pouze určité skupině zasvěcených osob. Přechod na fázi Alonzo White je však zpřístupňuje už mezi 500 validátorů, operátorů staking poolů a mnoha developerů. Testování v této fázi by mohlo trvat dva až čtyři týdny. Následně by měla přijít na řadu poslední testovací fáze s názvem Alonzo Purple, která bude nejkomplexnější a testovat ji bude nejvíce uživatelů.

Vypadá to tak, že práce na smart kontraktech Cardano v rámci testnetu zatím probíhají bez větších komplikací, což vlévá naději, že očekávané datum jejich příjezdu na hlavní síť v úvodu podzimu bude splněn. V onom okamžiku se Cardano stane přímou konkurencí pro Ethereum (ETH), přičemž úspěch tohoto blockchainu bude následně závislý zejména na míře jeho praktického využití uživateli.

Fanoušci Cardano věří, že zájem o smart kontrakty na této síti bude velký, protože by měla nabízet rychlejší a levnější transakce než konkurenční Ethereum stále fungující na konsensu Proof of Work.

Cardano sice není první Proof of Stake kryptoměna s funkčním prostředím pro smart kontrakty, ale má jednoznačně největší fanouškovskou základnu a z Proof of Stake kryptoměn jej lze označovat i za nejdecentralizovanější. Do stakingu mincí ADA se zapojuje již více než 70% všech mincí v oběhu, přičemž i samotná hodnota těchto mincí je suverénně nejvyšší. V tomto směru je Cardano jednoznačně nejpopulárnější Proof of Stake kryptoměna.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.