Connect with us

Kryptoměny

Tether a Bitcoin (BTC) sehrají ve světě důležitou roli, naznačil Paolo Ardoino

Zveřejněno

kryptomeny
Zdroj: Unsplash.com

Paolo Ardoino, technologický ředitel firem Bitfinex a Tether, během nedávného Světového ekonomického fóra ve švýcarském Davosu prohlásil, že Tether je společností, která podporuje lidská práva.

Paolo Ardoino během ostře sledované akce v Davosu, na které se během pár dní setkaly finanční a politické špičky mnoha států, objasnil strategii firmy Tether s názvem „Plan B“, která zažívá svůj pilotní projekt v dalším švýcarském městě Lugano, které otevřelo své dveře akceptaci kryptoměn USDT a Bitcoinu (BTC).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ardoino přitom zmínil, že nejen Bitcoin, ale i USDT, neboli stablecoin firmy Tether, se stává důležitým nástrojem „svobody“, přičemž poukázal na to, že ho přijala například barmská vláda a válkou utlačovaná ukrajinská vláda ho zase akceptuje skrze své donate adresy.

,,Tether (USDT) je jedním z nástrojů, který mohou používat země v nouzi, kde národní měna devalvuje – tam, kde lidé chtějí mít náskok před šílenou inflací,“ prohlásil CTO Tetheru, který jako příklad zmínil Turecko či Argentinu – země, kde koupěschopnost národních měn dramatický klesá. V případě turecké liry jde o více než 50% meziroční růst inflace, zatímco u argentinského pesu se inflace blíží až k 60%.

,,Bitcoin je skvělý, ale potřebuje cenovou stabilitu, dlouhodobou cenovou stabilitu… Bitcoin je skvělý na mnoho věcí, ale mnozí mu ještě nerozumí,“ poznamenal naznačující, že BTC také může fungovat jako ochrana před inflací, ale zatím je volatilnější a obtížněji pochopitelný než USDT, který je fixován k dolaru.

,,Bitcoin je pro každého. Máte lidi v chudé zemi, kteří potřebují Bitcoin jako základní finanční infrastrukturu. Na druhé straně ale máte také zemi s největším počtem bank na světě, která také potřebuje bitcoiny,“ poukázal na Švýcarsko, které se k adopci BTC staví zjevně pozitivně. Příkladem je právě město Lugano, kde se USDT a BTC staly de facto zákonným platidlem.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.