Connect with us

Kryptoměny

Tether FUD je zpět – soudkyně chtěla důkaz, že USDT jsou kryté

Zveřejněno

Dolar
Pixabay.com

Stablecoin USDT je ​​nadále častým terčem pochybností o tom, zda je dostatečně kryt rezervami firmy Tether, která je jeho emitentem. Přispěl k tomu i krok soudkyně okresního soudu USA pro Jižní okres státu New York Katherine Polk Faillové.

Zmiňovaná soudkyně totiž v úvodu týdne požádala Tether v rámci soudního sporu, který započal již v roce 2019, aby předložil důkazy, že USDT v oběhu jsou v poměru 1:1 (nebo vyšším) kryty jinými aktivy. Spor se týká žaloby ze strany několika investorů, kteří tvrdí, že iFinex, Tether a jejich mateřská firma Bitfinex v předchozím bullrunu (rok 2018 a dříve) manipulovaly s cenami na kryptotrhu vydáváním nových a nových USDT, čímž přispěly i k nafouknutí ceny BTC.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Poznámka: Jedná se o odlišný spor, než ten, který byl častokrát medializován v souvislosti se žalobou newyorské prokuratury vůči Tetheru. Ten skončil v únoru 2021, kdy Tether souhlasil se zaplacením pokuty 18,5 milionu dolarů a zavázal se k pravidelnému auditu svých rezerv.

Tether požadavek soudkyně splnil

Tether na požadavek soudkyně Katherine Polk Faillové promptně reagoval a uvedl, že její žádost je běžnou součástí soudních sporů. Jinak řečeno není nutné dělat z této zprávy senzaci naznačující, že USDT v oběhu nejsou dostatečně kryty.

,,Už jsme souhlasili s předložením dokumentů dostačujících k vytvoření rezerv na krytí USDT. Tento spor se týkal pouze rozsahu dokumentů, které mají být předloženy. Jako vždy se těšíme, že se v pravý čas zbavíme nepodložených soudních sporů,“ uvedla společnost.

Tzv. „Tether FUD“, jak jsou označovány zprávy týkající se možného nedostatečného krytí USDT jako největšího stablecoinu na kryptotrhu, nejsou ojedinělou věcí, ale v minulosti byly častější, protože firma vůbec nerealizovala nebo zanedbávala své audity. V posledních měsících se snaží být transparentnější a zlepšit si v této věci image, k čemuž přispělo i najmutí jedné z největších účtových firem v Evropě BDO Global, aby její rezervy “kontrolovala”.

Kritici však upozorňují, že nepůjde o plnohodnotné audity a že nejtransparentněji by působilo, kdyby Tether podrobil svá aktiva kontrole jedné z auditorských firem. BIG 4, neboli Deloitte, Ernst & Young, KPMG nebo PricewaterhouseCoopers.

Doplňujeme, že „Tether FUD” naposledy šířil Wall Street Journal, jehož autoři Jean Eaglesham a Vicky Ge Huanová upozornili, že na technickou insolventnost Tetheru chybí ve skutečnosti jen velmi málo.

Zdroj:cointelegraph.com, cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.