Connect with us

Bitcoin

Těžaře BTC zatím pád ceny neznepokojuje – pro silné hráče může být i příležitostí

Zveřejněno

Bitcoin ťažba
Zdroj: Unsplash.com

Vedle toho, jak cena BTC klesá na nejnižší úrovně od prosince 2020, oslovila redakce portálu Cointelegraph zástupce několika předních bitcoinových těžařů, aby zjistila, jak vnímají současný cenový pokles a zda může být v jeho důsledku ohroženo jejich podnikání.

Cointelegraph informoval, že dvě velké veřejně obchodované bitcoinové těžební společnosti a jedna soukromá společnost uvedly, že současná situace na trhu s BTC je zatím neovlivňuje a dokonce ji mohou vnímat jako dobrou příležitost pro získání většího podílu na trhu.

Společnost Marathon Digital holdings (MARA), která je třetím největším držitelem BTC mezi veřejně obchodovanými společnostmi, prohlásila, že její „strategie zaměřená na aktiva“ ji drží izolovanou téměř od všech účinků medvědího trhu. Viceprezident korporátní komunikace Charlie Schumacher tvrdí, že společnost si udržuje „nákladovou základnu“ kolem ceny 6200 USD za 1 BTC, což znamená, že současná cena BTC je pro firmu stále výhodná.

Schumacher také dodal, že pokud jiní těžaři budou muset pro klesající cenu BTC odejít z trhu (minimálně dočasně), pro Marathon se tím vytvoří příležitost získat si větší podíl na trhu a tedy vytěžit více BTC. ,,Když se míra hahshrate sníží, dochází k úpravě obtížnosti těžby směrem dolů, což snižuje náklady na energii pro těžaře, kteří zůstanou těžit. Ti, kteří tedy zůstanou, mohou profitovat z této situace tím, že získají více bitcoinů,“ vysvětlil.

Redakci Cointelegraph odpověděl i CEO Riot Blockchain (RIOT), 8. největšího těžaře BTC, Jason Les, který poznamenal, že mají „silnou rozvahu“ a společnost není zadlužená, což znamená, že nemají obavy o svou budoucnost. ,,Změny podmínek na trhu s bitcoiny nemají vliv na naše plány rozšiřování těžby, takže každý měsíc nadále zvyšujeme náš hashrate. Plány nasazení těžby Riot nejsou ovlivněny volatilitou BTC, zaměřujeme se na vybudování udržitelného podnikání, které funguje v podmínkách typických trhu s BTC,“ odpověděl.

Redakci odpověděl i Tom Fraizer, CEO společnosti Redivider, který podobně jako zástupci Marathon a Riot potvrdil, že současný pokles ceny BTC společnost výrazně nezasáhl a jsou v ní připraveni i na dlouhotrvající pokles cen. Redivider se specializuje na pronájem datových center, která využívají společnosti, které chtějí těžit BTC – uvedl však, že pokud poptávka po těchto zařízeních v určité době klesne, mohou je zapojit sami a tedy těžit bitcoiny přímo pro sebe. Fraizer odmítl prozradit, jaká je základní cena za BTC, která je pro firmu stále zisková, ale ujistil, že podnikání firmy při současných cenách BTC není ohrožena, aby doplnil, že současné poklesy na trhu „mají malý vliv na to, co děláme v rámci našeho 10letého plánu.“

Cena BTC se dnes propadla pod 28 tisíc dolarů, což je nejméně od 29. prosince 2020, ale hasharate, čili čistá výpočetní síla vynaložená na těžbu BTC, je na historických maximech. To znamená, že těžaři BTC mají nadále obrovskou poptávku po nových BTC.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.