Connect with us

Bitcoin

Těžaři BTC, kteří obchodují na burzách, mají pod kontrolou 17% hashrate

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Kryptoměnová konzultační firma Crypto Oxygen zveřejnila studii, podle které veřejně obchodované bitcoinové těžební společnosti kontrolují v současnosti přibližně 17% celkového hashrate BTC.

Největší veřejně obchodovanou těžební společností je Core Scientific z USA, která vstoupila na burzu loni prostřednictvím fúze speciální akviziční společnosti (SPAC). Hashrate společnosti Core Scientific je podle studie kolem úrovně 8,3 EH/s a loni dokázala vytěžit 5 769 BTC s příjmy o výši přibližně 545 milionů dolarů.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Na druhém a třetím místě jsou z hlediska příjmů společnosti Riot Blockchain a Hive Blockchain, které v loňském roce generovaly příjmy 215 respektive 195 milionů dolarů.

Hashrate a příjmy vyjádřené v dolarech jsou jen dvěma z více způsobů, jak lze rozlišovat mezi firmami těžícími BTC, protože některé firmy mají modely výnosů oddělené od své hlavní těžební činnosti. Zpráva Crypto Oxgen rozebírá tyto klíčové statistiky a nabízí podrobnější srovnání, které zahrnuje strategickou, provozní a finanční výkonnost každé firmy. Jen pro ilustraci například zatímco Marathon Digital spoléhá výlučně na externí poskytovatele, Stronghold vlastní aktiva spolu s celým hodnotovým řetězcem včetně elektrické infrastruktury.

Zajímavý je pohled na data o hashratu daných firem v poměru k jejich investicím. Zdá se, že z tohoto pohledu je na tom nejlépe Stronghold, který má rovněž nejlepší vyhlídky ke konci roku. Následuje Greenidge či IrisEnergy.

Důležitým tématem při těžbě BTC je i její forma z pohledu ESG – tedy dodržování standardů pozitivního environmentálního, sociálního a řídícího dopadu. Studie tvrdí, že v tomto směru se 8 z 12 sledovaných společností daří být uhlíkově neutrálními.

Bitfarms, Hive, Iris Energy a Argo jsou firmy, které spoléhají výhradně na obnovitelné zdroje. Northern Data, Core Scientific a Greenidge Generation používají offsetové kredity ke snížení své uhlíkové stopy. Inu a Marathon Digital Holdings a Hut 8 Mining také využívají uhlíkové kompenzační kredity a jejich cílem je být do konce roku 2022 uhlíkově neutrálními. Pokud jde o firmu Bit Digital, ta tvrdí, že 67% jejích zdrojů energie je obnovitelných.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.