Connect with us

Bitcoin

Těžaři BTC začali prodávat bitcoiny. Potřebují finance na další činnost?

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Onchain analytická platforma Glassnode informovala, že těžaři Bitcoinu opět začínají prodávat své bitcoiny. Přerušilo se tak období, během kterého se bitcoiny na jejich adresách výrazně hromadily.

Změnu chování těžařů BTC lze pozorovat na grafu Glassnode, který ukazuje, že poprvé od zhruba poloviny listopadu prodávají více BTC, než akumulují. Na grafu lze také vidět, že v předchozích týdnech bitcoiny akumulovali výrazným způsobem.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Glassnode poznamenala, že po několika měsících se těžaři BTC stali čistými prodejci. K tomu doplnila, že od 9. listopadu i vlivem poklesu ceny BTC od jeho historických maxim a pro zvyšující se konkurenci na trhu se odměna pro těžaře v poměru k jednomu vytěženému BTC snížila v případě dvou nejpopulárnějších těžebních zařízení ASIC minerů S9 a S19 až o 50 ,5%. To znamená, že návratnost investic u těžařů BTC klesla rychleji, než cena, která je od svých ATH aktuálně necelých 40%.

Velký nárůst hashrate Bitcoinu, který je na svých historických maximech, totiž přispěl k nižší ziskovosti těžby, protože zjednodušeně řečeno o stejný počet BTC jako vždy aktuálně bojuje více účastníků.

I pro tyto důvody začali někteří těžaři BTC své vlastněné bitcoiny prodávat, aby mohli dále financovat svou činnost. Na rozdíl od běžných investorů totiž těžaři musí platit účty za elektřinu, zaměstnance a samozřejmě neustále investovat do infrastruktury, aby dokázali být nadále konkurenceschopní.

Neplatí to však o všech. Například společnost Marathon Digital Holdings Inc. (MARA) přes svého mluvčího 11. února uvedla, že od října 2020, kdy začaly hodlovat bitcoiny, neprodali „ani jedno satoshi“. Firma místo toho financuje svou další činnost prodejem vlastních akcií, přičemž nabyté finance lije zpět do koupě dalšího těžebního hardwaru.

Zdroj:cointelegraph.com

 

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.