Connect with us

Bitcoin

Těžba Bitcoinu může posílit energetickou soběstačnost USA, tvrdí kongresman Sessions

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Americký kongresman Pete Sessions z Texasu napsal na Twitteru odvážné tvrzení, podle něhož by Spojené státy americké mohly být díky těžbě Bitcoinu (BTC) více energeticky soběstačné.

Pete Sessions, který patří k dlouhodobým podporovatelům Bitcoinu a je kongresmanem crypto-friendly amerického státu Texas, který má výrazný podíl na celosvětovém bitcoinovém hashratu, dostal na tento tweet smíšené reakce. Mezi těmi, kdo ho podpořili, však nechyběla republikánka Cynthiha Lummisová z Wyomingu, která odpověděla stručně, ale mnohomluvně „vskutku“.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Kongresman Texasu se při jeho tezi odvolává na dvě skutečnosti:

  • Náklady amerických spotřebitelů v případě energii v důsledku geopolitického napětí a závislosti USA na zahraničních zdrojích výrazně roste
  • Inovace v těžbě Bitcoinu by mohly mít pozitivní efekt v oblasti výroby zelené energie, která je zároveň ekologická

Podle Sessionse přibývá počet výzkumů naznačujících, že těžaři Bitcoinu jsou výbornými obchodními partnery pro producenty zelené energie – tedy například pro větrné nebo solární elektrárny, kterým se daří právě v Texasu.

Připomíná přitom například výzkumný dokument z března 2021, který podrobně popisuje, jak flexibilní datová centra mohou podporovat obnovitelné zdroje energie. Takové centrum generuje svou vlastní energii buď z malé vyhrazené obnovitelné elektrárny, nebo čerpá energii ze sítě v závislosti na jejím aktuálním stavu.

Podle amerického Úřadu pro energetické informace (IEA) je Texas předním generátorem větrné energie v USA. Proto je atraktivní i pro těžaře Bitcoinu, kteří využívají flexibilní model datového centra a využívají při tom nadbytečnou energii. ,,Integrovaný energetický systém tedy může přispět ke stabilitě sítě lokálním využíváním vyrobené elektřiny namísto jejího dodávání do sítě.”

K podobnému závěru došla firma Lancium, která zveřejnila svůj výzkum v říjnu 2021. Konstatuje v něm, že kombinace těžby bitcoinu a flexibilního modelu datového centra může předcházet nedostatku energetických sítí a zároveň podporovat růst obnovitelných zdrojů energie.

Zjednodušeně řečeno těžaři Bitcoinu dokáží využívat energii zelených producentů energie, která by jinak nebyla okamžitě spotřebována. Tím pádem přispívají k udržitelnosti modelu zelených elektráren a přispívají k jejich rozšiřování. To povede k rozvoji takové infrastruktury a jak to uvedl kongresman Texasu v konečném důsledku i k tomu, že USA bude energeticky soběstačnější.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.