Connect with us

Bitcoin

TOP 7 světových společností, které drží nejvíce BTC ve svém portfoliu

Zveřejněno

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Bitcoin se stále více dostává do povědomí veřejnosti a své postavení a respekt si získává i v oblasti velkých společností. Několik společností nakupuje BTC do svého portfolia, přičemž dnes se podíváme na 7 největších společností, které na svých účtech drží obrovské množství BTC.

1. Microstrategy – 114 042 BTC

Společnost Microstrategy je neohroženým lídrem v počtu BTC na svém firemním účtu. Microstrategy vlastní celkově již 114 042 BTC, které dokázala koupit za průměrnou cenu 27 713 USD. Z pohledu držených BTC jde o jednoznačně největší veřejně obchodovanou společnost na světě, přestože před 400 dny ještě nevlastnili ani jeden Bitcoin.

Jen pro zajímavost, CEO této společnosti Micheal Saylor osobně vlastní 17 732 BTC, které koupil v průměru za 9 882 dolarů za jeden Bitcoin.

2.Tesla – 42 902 BTC

Druhé místo patří společnosti Tesla, která vlastní 42 902 BTC. Tato společnost je nakoupila BTC najednou v únoru tohoto roku. Jejich investice 1,5 miliardy dolarů znamenala průměrnou nákupní cenu BTC na úrovni 31 700 dolarů.

Tento nákup přišel v klíčovém momentě, kdy se rozhodovalo o budoucím vývoji ceny BTC, která v té době začala stagnovat. Avšak díky oznámení tohoto nákupu vystřelila hodnota Bitcoinu a postupně rostla až na hodnotu přes 60 000 dolarů.

3. Galaxy Digital Holdings – 16 400 BTC

Tato investiční společnost, kterou jen před 3 lety založil Micheal Novogratz, je na cestě za institucionalizací kryptoměn, a tak není divu, že už nahromadila slušné množství BTC na svém účtu. Nejenže spolupracuje s jinými krypto podniky (například nedávný nákup BitGo nebo investuje do BlockFi), ale založila i vlastní těžební provoz BTC v USA, která bude plně funkční na konci roku 2022.

4. Voyager Digital LTD – 12 260 BTC

Kanadská krypto makléřská společnost byla založena v roce 2018 a pracuje s více než 60 kryptoměnami. Aktuálně mají na svém účtu 12 260 BTC. Mají dokonce svůj vlastní token (VGX), který můžete získat, pokud se stanete součástí jejich ekosystému. Firma rychle roste a v současnosti spravuje více než 3 miliardy USD v kryptoměnách na více než 665 000 účtech.

Na začátku tohoto roku měli teprve 43 000 účtů. Z tohoto pohledu se jedná o masivní adopci kryptoměn v tak krátkém časovém rámci.

5. Square – 8 027 BTC

Od svého prvního nákupu BTC v říjnu 2020 ve výši 50 milionů dolarů neustále rozšiřují své portfolio. Jejich poslední nákup ve výši 170 milionů dolarů s průměrnou cenou 51 236 dolarů za minci je ještě více inspiroval k dalšímu rozvoji jejich zapojení do ekosystému. Aktuálně vlastní 8027 BTC.

Aktivně pracují na dvou projektech, které pomohou kryptoměnám stát se mainstreamovejšími. Vytvářejí hardwarovou peněženku pro vlastní úschovu BTC a také novou platformu pro decentralizované finanční služby.

6. Marathon Digital Holdings – 5 784 BTC

Marathon Digital Holdings je společnost zabývající se těžbou Bitcoin, přičemž se zaměřuje na vybudování největší těžební sítě v Severní Americe a zaznamenala obrovský nárůst díky masivnímu odlivu těžařů z Číny za posledních pár měsíců. Jejich cílem je vyvinout těžební ekosystém, který jim poskytne 50 – 60 BTC denně. Nicméně je před nimi ještě dlouhá cesta, protože v současnosti těží „pouze“ 9 BTC denně. Tato společnost má na svém účtu aktuálně 5 784 BTC.

7. Coinbase Global – 4 482 BTC

Nejznámější krypto směnárna má na svém účtu aktuálně 4 482 BTC. Jejich příjmy stále rostou ohromujícím tempem a ve druhém čtvrtletí loňského roku se zvýšily o více než 1 000%. Přestože jde o nejvýznamnější krypto směnárnu v USA, drží méně Bitcoinu než jiné „nekryptoměnové“ společnosti. Jako jediní však drží kryptoměny již od roku 2012.

Přečtěte si zajímavé novinky

Transakční poplatky na síti ETH jsou obrovské – Jak fungují a kdy jsou nejnižší

První velký DeFi hack na síti Avalanche – Hackeři ukradli miliony USD

Používáte Telegram? Dávejte si pozor na podvodníky – Poznáte je jednoduše

Chcete obchodovat, ale netroufáte si? Vyzkoušejte trading boty

Pokud si netroufáte obchodovat ručně, případně na to nemáte čas, řešením mohou být automatizovaní trading boti, kteří obchodují za vás podle vašich nastavení. Takoví roboti během tohoto roku vydělali každý měsíc desítky procent. Více informací, podrobný návod a statistiku naleznete níže v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

zdroj: Medium

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne