Connect with us

Bitcoin

Twitter a Bitcoin: Dominantní postavení má USA

Zveřejněno

twitter-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Krypto analytická společnost The Tie, která v úvodu roku publikovala významnou studii, podle níž jsou údaje kryptoměnových burz o objemech obchodování nereálně vysoké a zfalšované, se nejnověji věnovala studii Twitteru v souvislosti s Bitcoinem a kryptoměnou Libra.

The Tie zpracovala v rámci své analýzy prý až 40% celkového počtu tweetů, které nějakým způsobem souvisely s Bitcoinem a na základě nich zjistila, že téměř 39% všech tweetů o Bitcoinu pochází z USA. Dalších 10,5% mají na svědomí Britové. Do TOP5 se vešly ještě Kanada, Turecko a Indie.

Analýza se věnovala i tomu, jakým způsobem byly kryptoměny v rámci Twitteru psané v pozitivním slova smyslu. V tomto směru dominovaly Peru, Malajsie, Indonésie, Vietnam a Itálie.

Naopak nejhorší tweety pocházely z Venezuely, kde vznikla kontroverzní národní kryptoměna Petro, kterou si vymyslel prezident Nicolás Maduro. Až 62% všech venezuelských tweetů bylo negativních a nejpravděpodobnější je, že právě z tohoto důvodu.

Pozitivně není Bitcoin vnímán ani v Mexiku, Estonsku, Brazílii či Irsku, kde jsou tweety většinou na způsob FUDU (fear, uncertainty and doubt -> strach, nejistota, pochybnosti).

Z globálního hlediska téměř 60% tweetů o Bitcoinu je pozitivních. V USA toto číslo představuje 61,5%.

The Tie se ve studii věnovala i kryptoměně Facebooku Libra. Zjistila, že přes počáteční pozitivní reakci až 54,8% tweetů bylo negativních. Nejpozitivnější byla Libra přijímána ve Velké Británii, ale tweety Francouzů a Američanů až tak pozitivní nebyly.

Hodně se na Twitteru v posledním období hovořilo i o kryptoměně Chainlink (LINK), o níž mluvili především Američané (53%), následujíc Brity, Australany, Kanaďany a Dány.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.