Connect with us

Bitcoin

Twitter indického premiéra Modiho hacknut – tweetoval o Bitcoinu jako zákonném platidle v Indii

Zveřejněno

Hackerský útok
Pixabay.com

Twitterový účet indického premiéra Narendry Modiho byl kompromitován a následně byl zveřejněn tweet, který tvrdil, že indická vláda přijala Bitcoin jako zákonné platidlo a zakoupila 500 coinů, které distribuuje všem obyvatelům země. Tento hack přišel v Indii v kritickou dobu, protože vláda aktivně pracuje na zákonech týkajících se kryptoměn.

Indická vláda nakupuje a rozdává Bitcoin

Účet indického premiéra Narendry Modiho na Twitteru byl napaden hackery a na účet byl zveřejněn tweet propagující Bitcoinový podvod. Tweet zněl:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

„Indie oficiálně přijala Bitcoin jako zákonné platidlo. Vláda oficiálně nakoupila 500 BTC a rozděluje je všem obyvatelům země.“

Tweet také obsahoval odkaz na webovou stránku propagující podvod s rozdáváním Bitcoinu. Podvodný web na blogspot.com byl následně odstraněn.

Obr. 1
Účet premiéra Modiho byl brzy obnoven a tweet s Bitcoinovým podvodem byl smazán.

Oficiální účet úřadu indického premiéra poté na Twitteru oznámil, že twitterový účet premiéra Modiho „byl velmi krátce kompromitován“. Dodal, že „záležitost byla eskalována na Twitteru a účet byl okamžitě zabezpečen. Během krátké doby, kdy byl účet kompromitován, musí být jakýkoli sdílený tweet ignorován.“

Premiér Modi opakovaně cílem hackerů

Není to poprvé, co byl hacknut účet premiéra Modiho. V červnu loňského roku byl jeho účet kompromitován jako součást mnohem rozsáhlejšího hacku, který zahrnoval několik dalších světových lídrů, velkých společností a celebrit. Hackeři také použili napadené účty k tweetování o podvodu s rozdáváním Bitcoinu.

V září byl Modiho Twitter účet znovu napaden. Na účet byly zveřejněny tweety s žádostí o dary v Bitcoinu pro premiérův Národní fond pro pomoc proti Covidu-19.

Podvody s rozdáváním Bitcoinu jsou v kryptoprostoru velmi běžné. Podvodníci použili jména a podobizny několika influencerů a celebrit k propagaci svých reklamních podvodů, včetně generálního ředitele Tesly Elona Muska, zakladatele Microsoftu Billa Gatese, spoluzakladatele Applu Steva Wozniaka, generálního ředitele Coinbase Briana Armstronga a ředitele Microstrategy Michaela Saylora.

Modiho hack na Twitteru přišel v době, kdy Indie zvažuje regulaci Bitcoinu a dalších kryptoměn. V Lok Sabha, dolní komoře indického parlamentu, byl uveden návrh zákona o kryptoměnách.

Existují zprávy naznačující, že Modi přijme konečné rozhodnutí o indické krypto legislativě. Údajně o kryptoměnách uspořádal nejméně dvě setkání na vysoké úrovni. Modi nedávno vyzval vůdce demokratických zemí, aby spolupracovali a zajistili, že se kryptoměny, včetně Bitcoinu, nedostanou do nesprávných rukou. Na Summit for Democracy, který minulý týden pořádal americký prezident Joe Biden, Modi řekl, že kryptoměny by měly být použity k posílení demokracie.

Zdroj: 1. cointelegraph.com, 2. ambcrypto.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.