Connect with us

Bitcoin

Udrží Bitcoin $20 000 a Ethereum $1000? Názory jsou různé, Novogratz radí opatrnost, Pal jde nakupovat

Zveřejněno

bitcoin a ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Bitcoin (BTC) se aktuálně obchoduje těsně nad úrovní $21 000 a mnoho investorů pochopitelně zajímá, zda už našel své dno, nebo půjde v rámci medvědího trhu ještě níže.

Miliardář Michael Novogratz z Galaxy Digital se k tomuto tématu vyjádřil 13. června na konferenci Morgan Stanley, kde řekl, že kryptoměny jsou pravděpodobně již blízko svého dna a poznamenal, že Ethereum si pravděpodobně udrží support nad úrovní 1000 USD a Bitcoin ustojí pozici nad 20 000 USD. Novogratz zároveň konstatoval, že akciové trhy budou podle jeho názoru hledat dno o něco déle a mohly by klesnout ještě o dalších 15 až 20 %. Nejsledovanější S&P500 index se přitom v pondělí dostal do medvědího trhu, Jelikož jeho cena uzavřela přes 20% od historických maxim.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

CEO Galaxy Digital však investory zároveň varoval, aby byli v těchto dnech při svých investicích opatrnější a kontroverznější než obvykle, přičemž naznačil, že možná ještě nenastal správný čas na nasazení „velkého kapitálu.“ ,,Dokud neuvidím, že FED ustoupí, dokud opravdu nebudu mít pocit, dobře, ekonomika je na tom opravdu špatně a FED bude muset přestat se svou turistikou a začne přemýšlet o ukončení zvyšování úrokových sazeb, nebudu si myslet, že skutečně nastal čas nasadit spoustu kapitálu.“

Spoluzakladatel kryptoměnové burzy BitMEX a její bývalý CEO Arthur Hayes také naznačil opatrnost, ačkoli přiznal, že údaje z řetězců WrappedBitcoin (wBTC) a Ethereum naznačují, že k finální kapitulaci do značné míry již došlo. Varoval však, že pokud Bitcoin a Ethereum neudrží důležité supporty, které nastínil Novogratz, může dojít k dalšímu „masivnímu prodejnímu tlaku na spotových trzích.“

Raoul Pal z Real Vision naopak vyhodnocuje současnou situaci na trhu s kryptoměnami za ideální příležitost pro levné dokupování – 14. června na Twitteru, kde mě 956 000 fanoušků řekl, že chystá „výrazné“ nákupy, se kterými pravděpodobně začne „od příštího týdne“ a bude v nich pokračovat „do července.“

Pal, který byl kdysi výkonným ředitelem v Goldman Sachs, zároveň doplnil, že dno Bitcoinu může naznačovat týdenní index relativní síly (RSI), který je na úrovni 31 bodů, čímž se přibližuje nejnižší hodnotě, na jaké kdy byl (28).

RSI je metrika, kterou investoři používají k měření rychlosti a velikosti změn cen, což pomáhá identifikovat období, kdy je dané aktivum překoupeno nebo přeprodáno. Podle Investopedia hodnota RSI kolem úrovně 30 znamená, že daný asset je významně podhodnocen. ,,Ve skutečnosti je nejlepším způsobem, jak optimalizovat výnosy, výrazně přidat (nakupovat), když trh testuje klíčový trend,“ poznamenal Pal.

Býčí je i Anthony Scaramucci, zakladatel SkyBridge Capital, který v pořadu na CNBC Squawk Box 13. června řekl, že investoři by měl zůstat disciplinovaní i během propadů a doplnil, že jeho fond nadále akumuluje do portfolia další bitcoiny a Ethery. ,,Lidé se pravděpodobně budou dívat zpětně na tento debakl s tím, že si budou říkat, že by si přáli mít v té době čerstvé peníze na nákup,“ zhodnotil aktuální situaci.

Fear and Greed Index je na 7 bodech

Doplňujeme, že Crypto Fear and Greed Index je aktuálně na úrovni 7 bodů ze 100, což je druhá nejnižší hodnota v historii tohoto indexu vypovídající o „extrémním strachu na trhu“. V našem nedávném článku jsme psali, že ve většině případů, kdy byl BTC v zóně extrémního strachu, nakonec šlo o ideální období pro jeho koupi. Tabulku, která ukazuje, kdy tomu tak bylo, naleznete v tomto článku.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.