Connect with us

Analýzy

Udrží Cardano (ADA) support na 2 USD?

Zveřejněno

Cardano
Cardano

Analytici Crypto Kingdom se v nejnovější analýze znovu vrátili k analýze velice oblíbené kryptoměny Cardano. Ve videu se dočkáte technické analýzy i rozboru současného fundamentu a nejdůležitějších novinek.

Co je to Cardano?

Cardano je jednou z platformových kryptoměn nové generace, které se chtějí stát konkurencí Etherea. A v mnoha oblastech jej i překonat. Tuto kryptoměnu jsme pro vás potom rozebírali již před měsícem. Původní analýzu naleznete pod tímto odkazem. Každopádně se tedy jedná o multi-layer blockchain složený z Cardano Settlement Layer a Cardano Computation Layer, jehož účelem je nabídnout to nejlepší z kryptoměn zaměřených na platby jako Bitcoin a z platformových kryptoměn typu Etherea.

Dlouhou dobu potom Cardano nešlo využívat za moc jinými účely než stakingem a placení. To se však změnilo v letošním roce, kdy nejprve byla přidána možnost spouštět nativní tokeny na Cardanu. Nedlouho poté přibyla také ta nejdůležitější funkcionalita, a to smart kontrakty. Nově tak vývojáři můžou na Cardanu spouštět a provozovat smart kontrakty. A v návaznosti také provozovat decentralizované aplikace, a tak se Cardano konečně stává reálnou konkurencí ostatních platformových kryptoměn.

Vývoj pokračuje

Smart kontrakty ale vývoj Cardana rozhodně nekončí. Podle jeho původní roadmap se totiž jedná o teprve 3. fázi hlavního vývoje jejich blockchainu. Smart kontrakty totiž představují vrchol fáze Goguen, kdy se projekt pomalu dostává do fáze další. Ta nese název Basho a jejím hlavním cílem je vyřešit škálovatelnost projektu. A v neposlední řadě i interoperabilitu. Poslední fází poté bude Voltaire, při které bude finálně vyřešeno řízení projektu a jeho maximální decentralizace. Jednotlivé fáze se však rozhodně prolínají, a spíše se jedná o hlavní zaměření projektu v určitém období.

Škálovatelnost a interoperabilita

V blízké budoucnosti můžeme z pohledu vývoje očekávat novinky zejména v těchto dvou oblastech. Už dnes poté víme, na jaký projekt se bude Cardano zaměřovat jako první. Jedná se o layer-2 řešení škálovatelnosti Hydra. To zakladatel Cardana, Charles Hoskinson, označil za vysokou komerční prioritu projektu. I komunita od ní očekává hodně. S růstem obliby Cardana, které nedávno dosáhlo 2 000 000 peněženek na svém blockchainu, je totiž nutné nabídnout co nejvyšší škálovatelnost, protože v současnosti Cardano ještě blockchainům nejnovější generace v této oblasti tolik konkurovat nemůže.

To by ale měla vyřešit právě Hydra, jejíž řešení je podobné shardingu. Každý tzv. Hydra node by měl být schopný procesovat až okolo 1 000 transakcí za vteřinu. A těchto nodů by mělo v jednu chvíli běžet i více než 1 000. Proto se očekává, že Hydra potenciální problémy se škálovatelností a rychlostí blockchainu vyřeší. Stále se ale jedná o řešení na další vrstvě a ještě uvidíme, jestli přijdou vyřešení i na první vrstvě blockchainu Cardana. Navíc je Hydra stále ve fázi rešerší a vývoje, a tak neznáme ani orientační datum spuštění. A jak známe Cardano, nebylo by překvapením, kdybychom si ještě pěknou chvíli počkali.

Zaměření na Afriku

Mimo samotného vývoje na jejich blockchainu poté rozhodně stojí za to sledovat zvyšování se obliby Cardana. Na tom v současnosti již běží decentralizované aplikace a pro úspěch projektu je rozhodně důležité, aby další aplikace i uživatelé jen a jen přibývali. Co je ale zajímavé sledovat mimo tyto dvě oblasti, tak je zaměření Cardana na Afriku. Tam totiž projekt stále expanduje a v poslední době jsme se dočkali hned několika programů včetně grantů pro rozvoj afrických společností, které se alespoň trošku zaměřují na blockchainy.

Tuto expanzi poté podtrhl CEO Cardana, který se vydal na cestu tímto kontinentem. A nejednalo se jen o dovolenou. Charles totiž napříč Afrikou vystoupil na několika konferencích, viděl se s mnoha vládními představiteli jednotlivých států, a dokonce můžeme slyšet o prvních projektech. Potkal se totiž třeba s prezidentem Zanzibaru, s vládou Burundi podepsal MOU (Memorandum of Understanding) o možné budoucí spolupráci a rozvoji země a podobných novinek jsme mohli vidět ještě více.

Kde budeme Cardano (ADA) nakupovat?

UPOZORNĚNÍ: Informace zveřejněné v tomto textu jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investičním poradenstvím nebo obchodním doporučením.

Z pohledu ceny vidí analytici Crypto Kingdom na Cardanu zajímavou akumulační strukturu v páru s americkým dolarem. Na druhou stranu ale graf vůči bitcoinu stále ještě vypadá na pokračující korekci. Důležité je tedy sledovat to, jak bude Cardano reagovat na další vývoj ceny bitcoinu a potenciální výstřel na jeho ceně. Tipem Ing. Jana Charváta je udržení ceny Cardana okolo 2 dolarů, kde vidí silnou podporu. Proto by mohly být zajímavé nákupy či dokupy pod 2 dolary za Cardano. Další silná podpora je poté až na 1 dolaru, což by znamenalo i testing předešlého bodu kontroly. Pokud bychom se dostali až na tyto hranice, přišel by na scénu velmi negativní scénář, o kterém se více dozvíte ve videu. Tam totiž najdete konkrétní body i to, jak s pozicí dále pracovat podle budoucího vývoje ceny.

Autor analýzy

Ivo Čechman
Ivo je dlouhodobým nadšencem do kryptoměn, ve kterých se pohybuje již dlouhá léta. Znát jej můžete zejména z obsahu Crypto Kingdom, kde již od roku 2018 připravuje zejména vzdělávací obsah a fundamentální analýzy na delší časový horizont.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.