Connect with us

Bitcoin

Uruguay má první bitcoinový automat. Financovaný měl být vládními zdroji

Zveřejněno

Uruguaj
Pixabay.com

Uruguay se měl stát 11. jihoamerickou zemí, která se stala domovem pro bitcoinový automat. Je to jakýsi malý neoficiální krok, který naznačuje, že i tento stát do určité míry podporuje přijetí kryptoměn.

V Jižní Americe jde v pořadí o 80. bitcoinový bankomat. Dřívějších 79 představovalo jen 0,2% globálních instalací těchto fyzických zařízení pro koupi resp. koupi i prodej digitálních aktiv.

První uruguayský automat na koupi a prodej bitcoinů byl nainstalován v pobřežním městě Punta del Este, které je hlavní turistickou atrakcí v tomto regionu. Přinesla ho spolupráce dvou místních kryptoměnových firem URUBit a inBierto.

Kromě BTC umožňuje také koupi Binance Coinu (BNB), stablecoinu Binance USD (BUSD), Ferret Token (FRT) a Urubit (URUB). Poslední dvě kryptoměny jsou spojeny právě s firmami Urubit a inBierto.

Financován vládními zdroji?

Zajímavé je, že tato iniciativa měla být financována samotnou uruguayskou vládou. Tvrdí to generální ředitel firmy inBierto Adolfo Varela, který upřesnil, že inBierto je kryptoměnová investiční platforma, která je členem Uruguayské komory Fintech (Cámara Uruguaye de Fintech), startupového akcelerátoru zaměřeného na fintech sektor. UruBit je decentralizovaný token vytvořený v Uruguaji a nasazený na Binance Smart Chainu (BSC).

V Uruguaji podobně jako v Paraguaji vznikají iniciativy vedoucí k větší adopci digitálních měn. Minulý rok senátor Juan Sartori přislíbil představení zákona, který by udělil kryptoměnám jakýsi oficiální status legitimních, legálních a bezpečných prostředků ke koupi a prodeji zboží a služeb.

Pokud jde o jihoamerický region, nejvíce automatů pro kryptoměny je v Kolumbii (31). Následuje Brazílie s 22 automaty a Argentina s 11 kusy. Včera jsme vás informovali, že brazilská metropole Rio De Janeiro je další, která se chce stát tvz. bitcoinovým městem. Více se dočtete zde.

Rio de Janeiro chce byť ďalším mestom Bitcoinu – bude doňho aj investovať?

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.