Connect with us

Bitcoin

Úspěšný první den Bitcoinu ETF. Zájem překonal očekávání

Zveřejněno

bitcoin-etf
Canva.com

Vůbec první Bitcoin ETF schválený v Severní Americe obchodovaný na kanadské burze v Torontu má za sebou mimořádně zdařilý první den. Informovala o tom agentura Bloomberg.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Nedávno jsme vás informovali, že v Kanadě schválili vůbec první Bitcoin ETF na území Severní Ameriky a zároveň jedno vůbec z prvních na světě (první ETF bylo schváleno na Bermudách). Nuž a vypadá to tak, že o tento produkt je mezi institucionálními investory opravdu velký zájem.

Podle Bloombergu se v první den otevření trhů s Bitcoinem ETF zobchodovalo „akcií na Bitcoin“ vůči kanadskému a americkému dolaru v hodnotě více než 165 milionů USD, přičemž prvních 80 milionů bylo dosaženo hned v první hodině obchodování.

Analytik Bloombergu Eric Balchunase na margo toho konstatoval, že šlo o „epický první den“ pro první kanadský Bitcoin ETF, které nabízí institucím možnost nakupovat a prodávat tento druh aktiva vázaného na fyzické Bitcoiny, které jsou mimochodem ve zprávě americké burzy Gemini.

,,Bitcoin ETF umožňuje efektivní a snadný přístup k Bitcoinu bez nutnosti brát na sebe riziko vlastní správy těchto Bitcoin na své peněžence,“ komentoval první den Bitcoinu ETF na Toronto Stock Exchange James Seif, CEO firmy Purpose, ktera na něj získala povolení. ,,Věříme, že Bitcoin je první a největší aktivum v rozvíjejícím se ekosystému kryptoměn a že je připraven pokračovat ve své růstové trajektorii směrem k přijetí jako alternativního aktiva, které si upevňuje svou pozici.“

Jak bylo zmíněno již výše, toto ETF je vůbec prvním v Severní Americe. V USA zatím byly všechny žádosti o Bitcoin ETF zamítnuty americkou komisi pro cenné papíry a burzu z důvodu, že cena BTC je podle ní snadno manipulovatelná.

Zatímco v současnosti má SEC na stole nové žádosti, jejichž schválení se pro změnu vedení a po příchodu Garyho Genslera do role šéfa SEC dává více šancí, v Kanadě kromě firmy Purpose získala povolení k Bitcoinu ETF už i firma Evolve Funds Group.

zdroj: decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.