Connect with us

Bitcoin

V americkém Kongresu se řešilo téma ekologičnosti těžby Bitcoinu

Zveřejněno

kongres USA
Zdroj: Pexels.com

Zatímco podle místopředsedy Evropského úřadu pro cenné papíry a trhy (ESMA) Erika Thedééna by měla být v EU kompletně zakázána těžby PoW kryptoměn typu Bitcoin či Ethereum a v Rusku chce centrální banka prosadit kompletní zákaz kryptoměn včetně jejich těžby, téma těžby kryptoměn se řešilo ve čtvrtek i v USA. Před kongresem vystoupilo 5 odborníků z oblasti technologií.

V kongresu se ve čtvrtek řešilo předem avizované téma energetických dopadů těžby kryptoměn v čele s Bitcoinem. Pět odborníků, kteří se představili před podvýborem pro dohled nad energetikou a obchodem USA, mělo na toto téma rozdílné názory.

Bývalý šéf OCC Brian Brooks, který je aktuálně šéfem společnosti BitFury, těžbu kryptoměn v písemném stanovisku obhajoval, když uvedl, že jen tradiční globální bankovní systém spotřebovává zhruba 2,5násobek množství energie na výrobu stejného množství hodnoty, jakou má Bitcoin při jeho současné tržní kapitalizaci. Brooks také uvedl, že těžba Bitcoinu je ekonomicky produktivnější v porovnání s mnoha jinými aktivy, například se zlatem.

John Belizaire, zakladatel a ředitel Soluna Computing, zase uvedl, že těžaři Bitcoinu mohou podpořit rozvoj obnovitelných zdrojů energie. Mohou totiž kdykoli zapnout nebo vypnout své stroje a tudíž jsou schopni spotřebovat energii ze zelených zdrojů v době, kdy je její přebytek. Tím pádem jsou pro rozvoj zelené energie prospěšný a ne naopak.

Ari Juels, profesor z Cornellovy technologické univerzity, který i v minulosti častokrát kritizoval těžbu kryptoměn, tvrdí, že kryptoměny jako celek podporuje, ale stojí na straně alternativ jako je Proof-of-Stake konsensus, na který plánuje přejít například Ethereum a fungují na něm mnohé jiné kryptoměny jako Solana, Cardano či Polkadot. ,,Bitcoin se nerovná blockchainu. Obrovský příslib technologie blockchain nevyžaduje Bitcoin a ani jeho energeticky náročnou složku zvanou proof-of-work,“ uvedl.

Steve Wright, bývalý generální ředitel Chelan County ve Washingtonu, zaujal neutrálnější postoj, když uvedl, že v případě Proof of Work těžby je důležité, aby těžaři využívali zejména zelenou energii. Z jeho pohledu by bylo proto správné, kdyby existovaly mechanismy, které by těžaře kryptoměn motivovaly využívat tyto zdroje na rozdíl od energie, která způsobuje emise CO2 (například energie z uhelných dolů).

Další zajímavé články

Sólo těžař Ethereum trefil jackpot – vytěžil Ethery za 540 000 dolarů!

Fidelity Digital Assets: Současný cyklus Bitcoinu zdaleka neskončil

Bank of America: Solana může předběhnout Ethereum a stát se „VISA kryptoměn“

Co bude mít vliv na Bitcoin v roce 2022? (Velký souhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.