Connect with us

Bitcoin

V El Salvadoru se protestovalo proti Bitcoinu. Lidé se bojí, že bude nástrojem na praní špinavých peněz

Zveřejněno

El Salvador protest
Twitter.com, Reddit

Přestože přijetí Bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru je v bitcoinové komunitě vnímáno jako pozitivní krok směrem k větší adopci nejznámější kryptoměny, část obyvatel této malé jihoamerické země vyjádřilo vážné znepokojení z rizik, která Bitcoin představuje pro místní obyvatele.

Protesty, které se konaly v El Salvadoru tento týden zorganizovali demonstranti známý pod názvem „Popular Resistance and Rebellion Block“, kteří patří mezi hlasité kritiky vlády prezidenta Nayiba Bukeleho. Přidali se k nim i zákonodárci Anabel Belloso a Dina Argueta, kteří patří mezi opozici současné vlády. Některá média informovala, že protestu se zúčastnili stovky demonstrantů, ale jiné záběry naznačují, že šlo spíše o desítky lidí.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Požadavkem protestu bylo zrušení zákonu o legalizaci Bitcoinu v El Salvadoru jako zákonného platidla. Demonstranti se bojí v souvislosti s Bitcoinem více rizik, mezi nimiž zmínili i vysokou cenovou volatilitu BTC, přičemž investici do Bitcoinu označili za hraní loterie. Hazard má být podle nich dobrovolným aktem a ne věc vyžadována zákonem.

Zatímco tento argument demonstrantů je minimálně diskutabilní, protože podle dlouhodobých statistik je Bitcoin jako investice výrazně ziskový, druhý argument poukazuje na vážnější problém, který nelze zcela ignorovat. Protestující Salvadorci se totiž bojí, že Bitcoin se v této zemi stane nástrojem bohatých lidí spřízněných se současnou vládou, skrz který se budou prát špinavé peníze.

,,Podnikatelé, kteří vložili svůj kapitál do Bitcoinu nebudou platit daně ze svých příjmů. Kromě toho vláda za použití Bitcoinu utratí miliony dolarů z daní placených lidmi. Bitcoin usnadní veřejnou korupci a obchody s drogami, zbraněmi, bílým masem, či prospěje vyděračům a daňovým podvodníkům. Způsobí to také měnový chaos. Zasáhne to platy, důchody a úspory lidí, zničí to mnoho malých a středních podniků a ovlivní rodiny s nízkými příjmy,“ tvrdí protestující.

Zákon o Bitcoinu byl v El Salavadoru již schválen, ale v platnost se dostane až 7. září. Podle realizovaných průzkumů je zatím zřejmé, že obyvatelé této země Bitcoinu příliš nerozumí. Dokonce mnozí ho považují za cenný kov podobný zlatu. Tomuto tématu jsme se podrobněji věnovali v tomto článku.

Je nutno přiznat, že prezident Nayib Bukele a jeho vláda nemají v západním světě nejlepší pověst pro některé autoritativní kroky z minulosti. I proto je minimálně sporné, do jaké míry Bukele má seriózní zájem využít Bitcoin ve prospěch samotné země a do jaké míry může být využit pro upevnění jeho moci a ve prospěch jemu spřízněných lidí. To ukáže opravdu jen čas.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.