Connect with us

Bitcoin

V Kanadě se otevírá již třetí Bitcoin ETF. Stojí za ním Galaxy Digital

Zveřejněno

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zatímco v USA se na schválení prvního Bitcoinu ETF stále čeká a je diskutabilní, zda se tak stane v roce 2021, v Kanadě v krátkém časovém sledu přichází na trh již třetí Bitcoin ETF. Tentokrát od společnosti Galaxy Digital Asset Management.

Třetí BTC ETF fond, který získal povolení od kanadského regulátora, se bude obchodovat od 9. března na Torontské burze cenných papírů. Přidá se tak k Evolve Bitcoinu ETF a Purpose Bitcoinu ETF (BTCC), které byly spuštěny v průběhu února.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Spuštění těchto ETF je jasným důkazem, že institucionalizace Bitcoinu je prakticky NEZVRATITELNÝM procesem, přičemž kanadští regulátoři to pochopili snad o něco dříve, než ti konzervativnější v USA.

Galaxy Digital Asset Management, která stojí za nejnovějším ETF, je dceřinou firmou Galaxy Digital, tedy digitální banky, kterou založil miliardář a známý bitcoinový býk Michael Novogratz.

Fondy jako ETF umožňují tradičním investorům udělat expozici vůči různým akciím nebo komoditám, nákupem jednoho obchodovatelného aktiva. V případě Bitcoinu ETF investoři používají tento produkt jako zjednodušený způsob investování do Bitcoinu bez potřeby, aby ho museli skutečně držet a řešit jeho bezpečnou úschovu. ETF je vysoce regulovaný produkt, který je zároveň pro svou jednoduchost mimořádně atraktivní zejména mezi institucemi. Na rozdíl od investování do akcií typu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) se běžně obchoduje mnohem levněji, protože k ceně BTC není přičtená vysoká prémie za zprostředkování.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.