Connect with us

Bitcoin

Víme, co se stalo s bitcoiny Luna Foundation Guard – prakticky všechny prodala!

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: pixabay.com

Rostoucí kritika směřující na Luna Foundation Guard v souvislosti s netransparentním poskytováním informací o tom, jak nakládala s aktivy, která měla sloužit k zajištění krytí algoritmického stablecoinu UST vedly k tomu, že včera 16. května konečně zveřejnila informace o současném stavu jejích rezerv.

Luna Foundation Guard (LFG) ještě před kolapsem kryptoměny LUNA a k ní příslušejícího algoritmického stablecoinu UST, který ztratil schopnost rovnat se hodnotě amerického dolaru, což vedlo k absolutnímu kolapsu obou kryptoměn, nakoupila bitcoiny za 3,5 miliardy dolarů s cílem postupně mít pod kontrolou BTC až za 10 miliard USD. Zpětně se ukazuje, že „naštěstí“ tento cíl nestihla naplnit.

Z informací, které zveřejnila LFG na Twitteru totiž vyplývá, že před problémy, které odstartovaly ztrátou fixace UST k USD, měla LFG pod kontrolou až 80 394 BTC, ale při snaze o záchranu UST prodala 80 081 z nich, což znamená, že pod kontrolou má už jen 313 BTC, což bylo v době medializace zprávy něco méně než 10 milionů dolarů.

LFG prodávala i jiné rezervy – zbavila se 100% držených USDT a USC v částkách 26,2 resp. 23,5 milionů dolarů. Naopak nezbavila se žádných BNB a AVAX, kde si ponechala rezervy 11,7 respektive 67,1 milionu dolarů.

Zmiňované prodeje vedly k tomu, že za nabytý kapitál ve velkém nakupovala zejména stablecoin UST, ve kterém v době medializace bilance měla 245 milionů dolarů. Opravu fixace k USD to však nezabezpečilo, jelikož 1 UST má aktuální hodnotu jen 0,098 USD (pouze za dnes propad téměř dalších 35%). Zjednodušeně se to dá vyhodnotit i tak, že se zbavila „cenných BTC“, které vyměnila za tokeny LUNA a UST, které však mezitím ještě více klesly, čímž de facto LFG touto taktikou katastrofálně prodělala.

Ekosystém, který tak měl ještě nedávno hodnotu více než 50 miliard dolarů, má tedy na základě aktuálních dat rezervy v částce pouhých 82 milionů dolarů.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.