Connect with us

Bitcoin

Víme komu poskytl Goldman Sachs první půjčku zajištěnou bitcoiny

Zveřejněno

goldman sachs
Zdroj: Unsplash.com

Bankovní Wall Street gigant Gigant Goldman Sachs minulý týden nabídl historicky první půjčku, která byla kryta bitcoiny, ale v té době nemedializoval, které firmě ji poskytl. Jak jsme se dozvěděli v úterý, nakonec šlo o americkou kryptoměnovou burzu Coinbase, jejíž akcie jsou obchodovány na NASDAQ.

O skutečnosti, že Goldman Sachs, investiční banka, která spravuje kapitál kolem 2,5 bilionů dolarů, poskytla půjčku krytu bitcoiny právě společnosti Coinbase, informoval v úterý Bloomberg.

,,Spolupráce Coinbase s Goldman Sachs je prvním krokem k uznání kryptoměn jako kolaterálu. Tento krok prohlubuje most mezi fiatovou a kryptoměnovou ekonomikou,“ komentoval půjčku Brett Tejpaul, šéf institucionálního oddělení americké kryptoburzy.

Hodnota půjčky v dolarovém vyjádření nebyla zveřejněna, ale byla zajištěna 4 487 BTC v držení Coinbase, jejichž dnešní hodnota je přibližně 170 milionů dolarů. Půjčka obsahuje 24hodinové řízení rizika a vyžaduje, aby Coinbase doplnila svůj BTC kolaterál, pokud by cena BTC klesla příliš nízko.

Půjčky kryté bitcoiny nebo jinými kryptoměnami jsou ve světě decentralizovaných financí (DeFi) poměrně běžné, ale ve světě tradičního finančnictví jsou spíše kuriozitou nebo ojedinělou záležitostí. Skutečnost, že bankovní gigant Goldman Sachs poskytl takovou půjčku je proto významným milníkem.

,,Tato půjčka demonstruje ochotu institucí využívat nové nástroje se starými technikami. Je mnohem pravděpodobnější, že Goldman Sachs vidí velkou poptávku po tomto typu transakcí a jen testuje vodu předtím, než kolem toho udělá větší rozruch,“ komentovala novinku společnost Arca.

Zprávu o spolupráci Goldman Sachs s Coinbase komentoval i bitcoinový podcaster Preston Pych, který uvedl stručně, ale výstižně: ,,Není divu, že SEC (Americká komise pro cenné papíry a burzu) najímá nové lidi.“

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.