Connect with us

NFT

VISA vstupuje na trh s NFT a kupuje Cryptopunka za $150K

Zveřejněno

VISA Ethereum
Pixabay.com

Platební gigant VISA uskutečnil další sázku na ekosystém Etherea. Společnost nedávno oznámila nákup předmětu z populární kolekce nezaměnitelných tokenů (NFT) CryptoPunk.

VISA přidává NFT Cryptopunk do své historické kolekce

Předmět 7610 je jeden z 3840 „ženských“ pankáčů se specifickým účesem Mohawk, klaunskýma zelenýma očima a „Hot“ rtěnkou, který VISA zakoupila jako NFT fungující na síti Etherea. Společnost zaplatila kolem 49,50 ETH nebo $150 000.

CryptoPunk 7610

CryptoPunk 7610, zdroj: LARVA Labs

Společnost na svém Twitterovém účtu k nákupu uvedla:

Za posledních 60 let Visa vybudovala sbírku historických obchodních artefaktů – od raných papírových kreditních karet až po zip-zap otiskovací přístroj. Dnes, když vstupujeme do nové éry NFT obchodování, Visa vítá CryptoPunk #7610 v naší kolekci.“

Vedoucí krypto divize VISA Cuy Sheffield navíc uvedl, že společnost má a nadále bude mít „klíčovou roli“ v transformaci obchodování. Platební obr tedy vsadil na NFT, protože se domnívají, že tato aktiva „představují průnik kultury a obchodu“.Společnost proto očekává, že NFT, jako jsou CryptoPunks na bázi Etherea, získají větší relevanci v sektoru sociálních médií, online maloobchodu a zábavy. Sheffield řekl:

„Za poslední rok jsme dosáhli značného rozmachu při propojování krypto ekosystému s globální Visa sítí s více než 70 miliony obchodníků a jsme nadšeni, že můžeme našim klientům pomoci porozumět, podílet se a urychlit přijetí obchodování s NFT.“

Aby posílil svůj argument, Sheffield uvedl, že v počátcích platforem sociálních médií bylo těžké si představit, že všechny velké korporace by měly mít účet. Nyní je téměř nemožné najít někoho bez aktivní přítomnosti na Facebooku, Twitteru a dalších. Sheffield dodal:

„Přestože Visa může být jednou z prvních velkých značek, které tak dnes činí, očekáváme, že postupem času mnoho značek uzná hodnotu sbírání NFT pro vyjádření identity jejich značky a také pro podporu a spojení s vášnivými komunitami tvůrců a sběratelů.“

V tomto smyslu šéf krypto divize VISA nazval nákup CryptoPunka „příležitostí“. Společnost koupila NFT fungující na Ethereu pomocí svého partnera, digitální banky Anchorage.

Co je ve VISA Ethereum peněžence?

Poté, co platební společnost oznámila svůj nákup CryptoPunka, členové komunity poslali další NFT do přidružené VISA peněženky. Data z OpenSea ukazují, že VISA uchovává mnoho předmětů z několika NFT sbírek.

Mezi NFT jsou položky ze sbírek jako „Zombie Baby“, „Wife Collection“, „HDPunks“, „Bastard Forks“, „Lord Kek“ a další. Jeden uživatel poslal společnosti VISA NFT s následujícím textem: „Zakoupeno pomocí Etherea, pro všechno ostatní je zde Mastercard“.

CryptoPunk získaný společností VISA však bude jedním z nejvzácnějších v její nově vytvořené kolekci. NFT je jedním z pouhých 10 000, které kdy budou vytvořeny, a je to jedna z „nejranějších“ položek, které byly spuštěny se standardem ERC-721 na blockchainu Etherea.

Sběratelé proto považují tuto sbírku za kus kryptoměnové historie v její rané fázi. Díky omezené nabídce je navíc CryptoPunk jedním z nejvzácnějších aktiv na trhu s kryptoměnami, vzácnější než Bitcoin s celkovou nabídkou 21 000 000 BTC.

To dovedlo některé uživatele k tvrzení, že VISA by mohla tyto NFT používat jako „efektivnější“ úložiště hodnoty než kryptoměnu číslo jedna podle tržní kapitalizace. CryptoPunk 3100, součást „Alien“ pankáčů, byl jedním z nejprodávanějších v celé kolekci poté, co za něj někdo zaplatil $7,58 milionu.

1. srpna 2021 někdo za toto NFT nabídl závratných $90,5 milionu, ale jeho držitel nabídku nepřijal. To spolu se skokem VISA na trh naznačuje, že NFT budou i nadále hrát velkou roli v budoucnosti financí, krypto průmyslu a ekosystému Etherea.

Zdroj: 1. coinpage.com, 2. dailyhodl.com, 3. cryptodaily.co.uk

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Populárne