Connect with us

Bitcoin Cash

Vitalik Buterin navrhuje použít Bitcoin Cash na řešení problémů Ethereum

Zveřejněno

Vitalik Buterin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoluzakladatel a hlavní tvář kryptoměny Ethereum Vitalik Buterin prekvapivě navrhl použití blockchainu Bitcoin Cash jako dočasné řešení škálovatelnosti Ethereum.

Kryptoměna Ethereum podobně jako Bitcoin trpí problémy se škálovatelností. Její nativní blockchain je v současnosti schopen zpracovat pouze 15 transakcí za sekundu (TPS), zatímco například kryptoměna XRP, která je podle tržní kapitalizace hned za ní na třetím místě, dokáže ve stejný čas realizovat až 1500 transakcí. Takovou propustnost má například i Stellar.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ethereum 2.0, na kterou by mělo Ethereum projít začátkem příštího roku, by mělo tento problém z části řešit vedle toho, jak projde z Proof-of-Work na algoritmus Proof-of-Stake.

Vitalik Buterin během diskuse o Ethereum 2.0 navrhl zapojení dalších blockchainů jako řešení škálovatelnosti v krátkodobém horizontu. Konkrétně uvedl, že Bitcoin Cash je pro tento účel perfektní volbou, protože po hardforku z Bitcoinu má Bitcoin Cash propustnost dat kolem 53 kilobajtů (KB) za sekundu, zatímco Ethereum jen 8 KB.

Buterin uvedl tři důvody, proč by šlo o správnou volbu – jmenoval nízké poplatky, připravené stroje pro tento účel a otevřenost komunity Bitcoin Cash, která poskytne blockchain, pokud budou platit transakční poplatky.

Ruský programátor zmínil 10-minutový limit Bitcoin Cash na vytvoření nového bloku jako hlavní problém této alternativy. Údajně by se však dal vyřešit pomocí techniky známé jako Avalanche-pro-Consensus.

Návrh Buterina se setkal na sociálních sítích s velkou kritikou. Francois Pouliot, zakladatel poradenské společnosti Catallaxy tweetnul, že návrh Buterina znamená selhání projektu Ethereum, kterým by se jen oddálilo řešení problému škálovatelnosti.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.