Connect with us

Ethereum

Vitalik Buterin odmítá kritiku PoS a tvrzení, že Ethereum je cenný papír

Zveřejněno

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Pár dní poté, co Michael Saylor prohlásil, že kryptoměna Ethereum (ETH) je cenný papír, se k němu přidal i bitcoiner Nick Payton, jehož „ tweet “ na toto téma rozzlobil zakladatele Ethereum Vitalika Buterina.

,,Drazí fanoušci Proof of Stake, fakt, že můžete o něčem hlasovat a změnit vlastnost této věci, je důkaz o tom, že Proof of Stake ( PoS ) jsou cenné papíry,“ napsal Payton na Twitteru, čímž navázal na vyjádření CEO Microstrategy Michaela Saylora , který upozornil, že komoditou může být jen věc, jejíž základní vlastnosti se nemění – platí to například o fyzickém zlatě, ale i o bitcoinu, protože jeho základní vlastnosti jsou neměnné, ale ne o Ethereum .

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Buterin však s tímto výkladem nesouhlasí a napsal, že tvrzení Paytona jsou „neumírněnou lží s odhaleným obličejem“, přičemž upozornil, že PoS nezahrnuje žádné hlasování o parametrech protokolu, stejně jako je tomu u Proof of Work (PoW) kryptoměn (především BTC). Buterin také vysvětlil, že uzly odmítají neplatné bloky v PoS stejně jako u PoW.

Novou vlnu kritiky konsensu Proof of Stake v době, kdy se chystá na přechod na PoS právě Ethereum, rozvířil v minulém týdnu Jimmy Song, který prohlásil, že neřeší problém byzantských generálů. Tehdy se na stranu PoS kryptoměn postavil kromě Buterina i zakladatel kryptoměny Cardano (fungující na PoS ) Charles Hoskinson, který konstatoval, že „úroveň hlouposti v Songově tweetu je nevysvětlitelná.“

přechodu Etheruem na PoS je naopak Vivek Raman, decentralizovaný finanční výzkumník (pojem použitý redakcí Cointelegraph), který si myslí, že přechod Ethereum na PoS dává této kryptoměně ekonomickou strukturu, která může přispět k tomu, že klesne nadvláda Bitcoinu v kryptoprostoru.

Ethereum je k přechodu na PoS relativně blízko, jelikož nedávno vývojáři úspěšně spustili testnet Sepolia, u kterého došlo k merge současného Ethereum s beacon chainem fungujícím na PoS. Při tomto sloučení sice nastaly nějaké problémy, ale označili je jen za méně významné.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.