Connect with us

Ethereum

Vitalik Buterin poukázal na možný vliv USDC a USDT na budoucnost Ethereum

Zveřejněno

Ethereum

Zakladatel a hlavní tvář druhé největší kryptoměny Ethereum (ETH) Vitalik Buterin poukázal během konference BUILD na potenciální významnou rozhodovací pozici centralizovaných stablecoinů v ekosystému ETH.

Vitalik Buterin v diskusním panelu po boku spoluzakladatele Near Protocol (NEAR) Illioma Polosukhina na konferenci BUILD Asia v Soulu naznačil, že emitenti centralizovaných stablecoinů USDT (Tether) a USDC (Circle) mohou mít významný vliv na budoucí hardforky Ethereum.

Buterin poukázal zejména na fakt, že po hardforku (hardforky jsou významné aktualizace dané kryptoměny), při kterém vždy dochází k rozdělení kryptoměny na dva nové řetězce, si budou muset emitenti těchto stablecoinů zvolit ten, kterému budou důvěřovat i nadále a tudíž budou mít významný vliv na to, který řetězec (chain) bude celý trh po hardforku respektovat.

Nejbližší hardfork, v jehož rámci přejde Ethereum z Proof of Work konsensu (PoW) na Proof of Stake (PoS), by tento fakt zásadní vliv mít neměl, protože drtivá většina komunity Ethereum tento přechod podporuje a proto neočekává, že by ze strany USDT nebo USDC nastal problém. Konkrétně konstatoval, že neviděl dosud žádný náznak, že by emitenti USDT nebo USDC nesouhlasili s přechodem Ethereum na PoS.

,,V okamžiku sloučení (přechodu ETH na PoS) budete mít dvě oddělené sítě a pak budete mít burzy, poskytovatele Oracle, poskytovatele stablecoinů, kteří všichni budou rozhodovat, kterou z těchto dvou sítí budou respektovat,“ vysvětlil pokud emitentům stablecoinů dodal:

,,V tu chvíli budete mít 100 miliard USDT na jednom řetězci a 100 miliard USDT na druhém řetězci… z kryptografického pohledu. Tether však musí následně přestat jeden z těch řetězců respektovat.“

Vysvětlení na příkladu: Tether nemůže nechat 100 milionů USDT na obou řetězcích, protože v tom případě by to bylo 200 milionů USDT, kterými nedisponují. Jednoduše si musí vybrat řetězec, který budou podporovat i nadále, přičemž na tom druhém dané stablecoiny zaniknou.

Problémy mohou nastat v budoucnosti

Buterin vysvětlil, že dokud při přechodu na PoS neočekává v této věci problémy, u budoucích hardforků Ethereum takový problém nastat může. ,,Myslím si, že v budoucnu to bude větší problém. V podstatě skutečnost, že rozhodnutí USDC může rozhodnout o tom, který řetězec bude považován za skutečné Ethereum, by mohlo sehrát u budoucích sporných hardforků zásadní roli.“

Zakladatel Ethereum naznačil, že v horizontu 5 až 10 let mohou přijít hardforky, které budou kontroverznější a komunita v jejich případě nemusí být zcela jednotná. Zásadní vliv emitentů stabelcoinů jako jsou USDT nebo USDC, kteří se mohou přiklonit na jednu nebo druhou stranu (vždy si musí vybrat jeden řetězec, který budou respektovat) je podle něj možné snížit jedině tím, že stoupne adopce jiných stablecoinů včetně decentralizovaného DAI. Pokud bude totiž existovat více stablecoinů, které si mezi sebou přerozdělí jejich celkovou tržní kapitalizaci, bude méně těch, kteří budou mít zásadní vliv – tedy jejich rozhodovací proces bude decentralizovanější.

Pokud jde o aktuální stav přechodu Ethereum na Proof of Stake, v polovině srpna má být spuštěn poslední testnet s názvem Georli. Pokud proběhne bez problémů vývojáři počítají s tím, že k přechodu Ethereum na Proof of Stake by mohlo dojít v září – předběžným datem je 19. září.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.