Connect with us

Ethereum

Vitalik Buterin vám žádné Ethery (ETH) nerozdává – pozor na podvody na Twitteru!

Zveřejněno

značka stop
Zdroj: Pixabay.com

Blížícím se merge Ethereum (ETH), tedy přechodem této kryptoměny na Proof of Stake konsensus, sílí úsilí podvodníků oklamat začínající kryptoměnové investory sliby o rozdávání kryptoměn “zdarma”, které sice už na první pohled působí extrémně nedůvěryhodně, ale stále se na ně lidi nachytají.

Rájem pro tento druh podvodů je zejména Twitter, který je zaplaven falešnými boty propagujícími různé ponziho schémata. V době, kdy zájem o Ethereum pro jeho přechod na Proof of Stake roste, se začaly soustředit právě na tuto kryptoměnu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podvodníci ovládli i ověřené profily

Problémem navíc je skutečnost, že tyto boty (automatizované skripty) mají v současnosti kontrolovat minimálně 6 ověřených profilů (s modrou značkou Twitteru za jménem), které se přejmenovaly na vitalik.eth, což je označení, které používá na této sociální síti zakladatel Ethereum Vitalik Buterin. Problém je to z důvodu, že díky dané značce působí důvěryhodněji a na první pohled vypadají, jako by opravdu patřily tomuto člověku.

Podvod pokračuje tím, že přes tyto falešné profily posílají na Twitteru tisíce statusů pod příspěvky, které souvisejí s kryptoměnami, s tím, že jménem Vitalika Buterina prezentují akci, v rámci které „oslavují merge Ethereum tím, že Ethereum Foundation rozdává zdarma Ethery“ (viz obrázek níže).

Zdroj: Cointelegraph.com

Ethereum Foundation nic nerozdává!

Počty rozdávaných Etherů a formáty vět se mohou měnit, ale pointou je, že Ethereum Foundation má rozdávat kryptoměnu ETH zdarma, CO VE SKUTEČNOSTI V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NENÍ PRAVDA.

Tento scam je oproti dřívějším sofistikovanější tím, že podvodníkům se podařilo zneužít na Twitteru již i ověřené účty. Základní obranou vůči němu (a čemukoliv podobnému) je proto opět používání zdravého úsudku a uvědomění si celé situace.

,,Nic, co zní příliš dobře na to, aby to byla pravda, pravda nebude,” je známá formulka, kterou by si měl každý zapamatovat. V opačném případě může přijít naivnější investor o nemalé finance a bohužel realita je taková, že se to už nejednou stalo.

Podobné praktiky se dějí i u nás

Zneužívání merge Ethereum jako významné události ve světě kryptoměn je v současnosti pro podvodníky velmi lákavé a proto se tato schémata duplikují častěji, ale podobná schémata se dějí prakticky nepřetržitě a to i na slovenské či české kryptoměnové scéně. Pokud vám profil prezentující se jako známý slovenský či český influencer/stránka tvrdí, že vám dá nějaké kryptoměny zdarma (na způsob vy nám pošlete 1 ETH a my vám pošleme zpět 5 ETH a podobně) vězte, že na 100% nemluvíte s daným člověkem, ale s podvodníkem, který se za něj jen vydává.

ZDROJ:cointelegraph.com, Autor

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.