Connect with us

Bitcoin

Vlastnit kryptoměny v Číně není zakázáno, vyplývá z rozhodnutí soudu

Zveřejněno

Bitcoin Čína
Zdroj: Unsplash.com

Soudní spor z Číny naznačuje, že ačkoli se nejlidnatější země světa již dlouhou dobu staví vůči kryptoměnám velmi negativně, z legislativního pohledu stále není v této zemi zakázáno Bitcoin či jiné kryptoměny vlastnit.

Zakladatel právnické firmy Lesperance & Associates David Lesperance upozornil, že čínský soud nedávno rozhodl kauzu týkající se kryptoměn ve prospěch poškozené Zhai Wenjieové, která žalovala Dinga Haa z nenavrácení 50 000 LTC, které mu půjčila v roce 2015 (od té doby více než 1800%). Obžalovaný se před soudem hájil, že kryptoměny a kryptobourzy jsou v Číně zakázány a proto nemůže tuto kryptoměnu žalující vrátit, ale soud k jeho argumentu nepřihlížel, protože kryptoměnu LTC vyhodnotil jako majetek.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Soud potvrdil, že kryptoměny jako Litecoin jsou majetkem, i když jsou vytvořeny ve virtuální sféře,” vysvětlil právník David Lesperance, který však upozornil, že tento verdikt čínského soudu neznamená pro kryptoměny v této zemi žádný významný úspěch. ,,Do dnešního dne nebylo vlastnictví kryptoměn v Číně zakázáno. Nedělá je to však legálními pro komerční obchodování s tímto typem majetku, protože vláda zakázala kryptoměnové burzy,“ dodal.

Kryptokomunita v Číně navzdory varování Lesperancea vyhodnocuje tento verdikt velmi pozitivně a upozorňuje, že Čínská centrální banka (PBoC) nikdy vysloveně nezakázala jednotlivcům obchodovat s kryptoměnami. ,,Je pravda, že Čína nechce, aby jednotlivci obchodovali s kryptoměnami. Ale nikde v žádném formálním dokumentu to není napsáno,“ uvedl anonymní čínský investor pro portál Cointelegraph.

Číňané se nadále snaží obchodovat s kryptoměnami pomocí OTC trhů (mimoburzovní obchodování) a s využitím anonymizačních prvků. Poslední data ze studie Cambridge University také naznačují, že ačkoli těžba BTC je v Číně oficiálně zakázána, stále pochází z této země kolem 20% bitcoinového hashrate, což jen demonstruje, že zcela zamezit těžbě BTC je jen skrze legislativu nemožné a to i v zemi s autoritářskou politikou.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.