Connect with us

Bitcoin

Vyhlídky MMF jsou pesimistické. Globální trhy ovlivňují náladu i na trhu s kryptoměnami

Zveřejněno

strach
Pixabay.com

Ze stavu globální ekonomiky jsou znepokojeni i investoři do kryptoměn, protože pochmurná nálada na akciových trzích ovlivňuje i jejich výdělky.

Tento týden bude plný informací, které mohou předpovědět, jakým směrem se bude ubírat globální ekonomika v následujících měsících. Americká centrální banka FED už dnes oznámí další zvýšení úrokových sazeb (otázkou je jen o kolik), ve čtvrtek se dozvíme, zda se dostala americká ekonomika do recese z pohledu její základní definice (dva po sobě klesající kvartály HDP), a tento týden zveřejňují earnings i BigTech giganti, jejichž výsledky mohou vypovídat hodně o spotřebitelské náladě v USA – jde o Microsoft, Alphabet (již oznámili), Meta Platforms, Amazon a Apple.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Do toho všeho přišla nová zpráva z dílny Mezinárodního měnového fondu (MMF), která předpovídá zpomalení globálního ekonomického růstu. Červencová aktualizace „Světového ekonomického výhledu od MMF“ s podnázvem „Pochmurný a nejistý“ poukazuje na „vyšší než očekávanou inflaci“ a pokles globální produkce“ jako na indikátory přicházejícího slabého hospodářského růstu .

Na základě toho změnil i své předpovědi pro globální HDP v letech 2022 a 2023. V letošním roce očekává růst na úrovni 3,2%, což je o 0,4% méně, než předpověděl v dubnu. Pokud jde o rok 2023, myslí si, že HDP poroste o 2,9%, což je o 0,7% méně, než předpovídal před 3 měsíci.

MMF ve zprávě následně stručně konstatuje, že všechny faktory hrají spíše ve prospěch poklesu ekonomiky, zatímco mezi ty nejvážnější patří zejména globálně rostoucí inflace, problémy s dodavatelskými řetězci, pandemie Covid-19 a válka na Ukrajině.

Analytici z kryptotrhu upozorňují, že po zvýšení úrokových sazeb FEDem a zveřejnění dat o americkém HDP ve druhém kvartálu (pokud budou negativní), může být nálada na trzích ještě horší než dosud a support bitcoinu kolem 20 000 USD může být výrazně ohrožen. Většina se přiklání k názoru, že dokud se globální situace nestabilizuje, kryptoměny nebudou zažívat nové zlaté časy.

Pokud jde o kryptoměny, vyjádřil se k nim i Mezinárodní měnový fond, který konstatoval, že výprodeje kryptoměn od května v důsledku krachů kryptoměn LUNA a UST a firem jako jsou Celsius, Three Arrows Capital (3AC ) či Voyager Digital holdings, měly jen velmi malý vliv na ostatní trhy mimo kryptosektor. To podle MMF naznačuje, že zatímco globální finanční trhy mají značný vliv na kryptotrh, opačným směrem to nefunguje.

,,Kryptoaktiva zaznamenaly dramatický výprodej, který vedl k velkým ztrátám v krypto investičních nástrojích a způsobil selhání algoritmických stablecoinů a krypto hedgeových fondů, ale přesahy do širšího finančního systému byly zatím omezené,“ uvádí MMF.

Zdroj: cointelegraph.com , decrypt.co

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.