Connect with us

Ethereum

Vývojáři Ethereum opět odkládají Difficulty bomb – ETH je od ATH ve ztrátě 72%

Zveřejněno

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Core-developeři kryptoměny Ethereum (ETH) se v pátek rozhodli odložit tzv. „difficulty bomb“, která je klíčovým katalyzátorem pro kompletní přechod kryptoměny Ethereum na Proof of Stake (PoS) konsensus.

Pointou difficulty bomb je, aby přiměla všechny validátory ve správnou dobu přejít na Proof of Stake konsensus – jinak řečeno jde o nástroj, který má účastníky ETH ekosystému fungujícího aktuálně na Proof of Wok konsensu jakýmsi násilným způsobem přimět, aby se přizpůsobili novému konsenzuálnímu řešení. Problémem difficulty bomb je však jeho načasování – pokud by totiž byla „spuštěna“ dříve a Ethereum by ještě nefungovalo na PoS, mohlo by to skončit katastrofálním výsledkem.

Jelikož práce spojené s přechodem Ethereum na proof of stake konsensus však zatím stále nejsou hotové, přední vývojáři ETH se rozhodli v pátek oznámit, že spuštění difficulty bomb musí opět oddálit. Udělali to navzdory tomu, že minulý týden byl spuštěn proces sloučení současného Ethereum s Ethereum na PoS (beacon chainem) na veřejné testovací síti Ropsten – vůbec nejstarším veřejným testnetem této kryptoměny, což naznačovalo, že přechod na Proof of Stake opravdu visí ve vzduchu.

Skutečnost odložení difficulty bomb tedy znamená, že vývojáři si zatím nejsou 100% jisti tím, kdy dojde ke sloučení (merge) na mainnetu neboli hlavní síti. Zatím se však tváří tak, že by se tak nadále mohlo stát už v srpnu 2022, což naznačil ještě minulý měsíc vývojář Preston van Loon a také to nepřímo potvrdil zakladatel Ethereum Vitalik Buterin.

Cena kryptoměny Ethereum (ETH) klesla vůči dolaru za poslední týden o 25%, přičemž začíná výrazně ztrácet i v páru s bitcoinem. Od historických maxim je ve ztrátě již 72% a zdá se, že zatímco zprávy o spuštění merge na testnetu Ropsten jí nepomohly, informace o odložení difficulty bomb jí ještě více uškodily. Mezitím důvěru v Ethereum podle posledních reportů Coinshares ztrácejí i institucionální investoři – vyplývá to z dat kryptoměnových fondů.

Zdroj:Decrypt.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.