Connect with us

Ethereum

Vývojáři Ethereum oznámili datum přechodu na Proof of Stake. Cena kryptoměny stoupá

Zveřejněno

Ethereum
Pixabay.com

Fanoušci kryptoměny Ethereum (ETH) mají po čase důvod k optimismu, což se odráží také na ceně ETH, která za posledních 24 hodin stoupla o více než 13% . Důvodem je oznámení data finálního merge současného Ethereum a jeho přechodu na Proof of Stake ( PoS ) konsensus.

Informaci o datu merge Ethereum, které spočívá v přechodu současného ETH fungujícího na Proof of Work ( PoW ) konsensu na konsensus Proof of Stake (v praxi dojde ke sloučení s beacon chainem, který již funguje na PoS) oznámili vývojáři druhé největší kryptoměny během videohovoru, ve kterém uvedli jako „predběžný cílový datum fúze 19. září 2022 .“

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Toto datum není vzdáleno původním optimistickým prohlášením o možném sloučení sítě již koncem srpna, což znamená, že bylo vyhodnoceno v rámci komunity jako pozitivní informace. Skeptici totiž upozorňovali, že k merge obou síti nemusí letos vůbec ani dojít .

Datum není garantován

Vývojář Ethereum superphiz.eth však zdůraznili, že ačkoli jeho kolega Tim Beiko oznámil 19. září 2022 jako cílový datum, komunita by ho měla považovat za cíl , který chtějí naplnit, ale nemohou toto datum žádným způsobem 100% garantovat.

https://twitter.com/superphiz/status/1547643255335968771

Přechod Ethereum na Proof of Stake, začal 1. září 2020 spuštěním beacon chainu, na kterém lze Ethery stakovat ovšem pod podmínkou , že investor má alespoň 32 ETH a je ochoten tyto mince uzamknout až do finálního sloučení obou sítí. Jinak řečeno se stakovanými ETH nelze hýbat až do momentu finálního merge na mainnetu.

Před pár dny jsme vás informovali, že vývojáři otestovali sloučení obou sítí v rámci testnetu s názvem Sepolia, který proběhl pozitivně, ačkoli se objevili u některých validátorů problémy se synchronizací. Developeři však vyhodnotili tyto komplikace jak ne vážné.

Spuštění na mainnetu bude předcházet poslední testnet

Poslední testnet s názvem Georli, který má otestovat celý proces ještě jednou před ostrým sloučením, je naplánován na druhý srpnový týden.

Přechod Ethehreum na Proof of Stake konsensus lze vnímat jak nejnáročnější projekt v rámci kryptosektoru vůbec. Jiné kryptoměny fungující na Proof of Stake totiž na tomto konsensu začínaly v době, kdy na nich neexistovaly významné decentralizované aplikace (např . Cardano) nebo vznikly na PoS okamžitě. Ethereum je však i v době psaní tohoto článku stále Proof of Work kryptoměnou a po merge tak bude nutné zajistit, že vše bude fungovat správně a tak jako dosud.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.