Connect with us

Ethereum

Výzkumník Vivek Roman: Ethereum může po přechodu na PoS předjet Bitcoin

Zveřejněno

bitcoin ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Výzkumník kryptoměny Ethereum (ETH) Vivek Roman v rozhovoru pro portál Cointelegraph konstatoval, že Ethereum bude mít po přechodu na Proof of Stake konsensus velkou šanci předjet Bitcoin (BTC) a stát se z pohledu tržní kapitalizace největší kryptoměnou.

,,Ethereum má nejen z ekonomického hlediska ale i kvůli účinku nabídkového šoku šanci předjet bitcoin,“ konstatoval narážející na to, že mince ETH by se z inflačního pohledu mohly stát vzácnější než bitcoiny.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Po sloučení bude mít Ethereum nižší inflaci než Bitcoin. Zejména se spálenými poplatky bude Ethereum deflační, zatímco BTC bude vždy inflační, přestože se každým halvingem jeho inflace snižuje,“ tvrdí.

Roman se zjevně spoléhá na to, že po přechodu Ethereum na PoS bude tempo vytváření nových tokenů ETH nižší, než tempo spalování (burningu) těch již existujících díky loňské aktualizaci Ethereum s názvem EIP 1559. Zda tomu však tak opravdu i bude, je sporné, jelikož na rozdíl od bitcoinu ovlivňuje tuto věc několik faktorů. Zjednodušeně řečeno však k tomu, aby bylo ETH deflační je nezbytné, aby lidé platili za transakce v ETH více, než v dané době ETH vznikne.

Aktuální pálení mincí Ethereum lze sledovat na webu watchteburn.com, ze kterého vyplývá, že k deflačnímu ETH je v současnosti velmi daleko. Za poslední měsíc totiž vzniklo 392 567 ETH, přičemž spálilo se jen 73 167 ETH, což znamená, že inflace oproti stavu před příchodem aktualizace EIP 1559 klesla jen o 18,63 %. V době největšího šílenství kolem kryptoměn v roce 2021 však exitovaly časové úseky, kdy bylo ETH opravdu deflační – tato období ale byla spojena s mimořádně vysokými poplatky na síti, což nelze vnímat jako pozitivum.

Po přechodu Ethereum na Proof of Stake konsensus se škálování Ethereum na první vrstvě a tedy ani poplatky za transakce zatím výrazněji nezmění. Tento problém bude řešit až sharding a průběžně jej zatím řeší druhé vrstvy postavené na Ethereum, které si i podle Romana získají ještě větší trakci.

Fakt, že Roman vidí Ethereum jako deflační kryptoměnu je založen na jeho očekáváních o významném nárůstu počtu transakcí na první vrstvě ETH, nebo růstu transakčních poplatků, které však v kontextu adopce sítě nelze vnímat pozitivně, protože ji činí méně použitelnou. Jinak řečeno jde jen o názor, resp. očekávání, ale ne tvrzení, která jsou 100% jistá. Inflačně-deflační model Ethereum je totiž závislý na mnoha proměnných na rozdíl od Bitcoinu, jehož klesající inflace je pevně daná a neměnná. To znamená, že Ethereum může být v budoucnu v některých momentech i výrazně deflační, ale v jiných může mít mnohem vyšší inflaci než BTC.

Zdroje: cointelegraph.com, Autor

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.