Connect with us

Ethereum

Významný hack kryptoměnových play-to-earn her je jen otázkou času, varuje auditor

Zveřejněno

hacker
Zdroj: Pixabay.com

Bezpečnostní auditorská společnost Hacken upozornila, že mnozí developeři GameFi, kam řadíme i kryptoměnové play-to-earn hry, staví zisky před bezpečnost a tak hrozí, že dříve či později dojde k velkému exploitu.

,,GameFi projekty nedodržují ani ty nejnákladnější doporučení v oblasti kybernetické bezpečnosti, takže špatným aktérům zůstává množství entry-pointů pro útoky,“ upozornil Hacken ve zprávě, kterou sdílel s kryptoměnovým magazínem Cointelegraph při tom jak opakovaně konstatoval, že pro vývojáře her je zisk důležitější, než riziko.

Mezi play – to – earn kryptoměnové hry, které by se mohly stát cílem hackerů, patří i známé projekty jako jsou Axie Infinity (token AXS), StepN (token MT) či NFT tokeny, které jsou v takových hrách používány.

Hacken tato tvrzení zakládá na datech, která shromáždil službou hodnocení bezpečnosti kryptoměn s názvem CER.live. Následně uvedl, že z 31 studovaných GameFi tokenů ani jeden nezískal nejvyšší bezpečnostní hodnocení na úrovni AAA a až 16 získalo nejhorší skóre D.

Hodnocení přitom probíhalo na základě zvážení více aspektů kybernetické bezpečnosti jako jsou audity tokenů, to, zda mají bounty programy pro white – hackery, zda jsou pojištěny a zda je jim jejich vývojářský tým věrný, nebo je nechal takříkajíc „osudu“.

Skutečnost, že play – to -earn hry neřeší bezpečnost dostatečně vážně potvrdil i Dan Thomson ze společnosti InsurAce, která se specializuje na pojišťovnictví v sektoru kryptoměn. Portálu Cointelegraph totiž potvrdil, že v portfoliu klientů nemají ani jeden play – to- earn projekt.

Mezi projekty, které podle společnosti Hacken alespoň úspěšně dokončily bezpečnostní audit patří Aavegothi, The Sandbox, Radio Caca, Alien Worlds a DeFi Kingdoms.

Zpráva také uvádí, že velmi zranitelným místem pro play – to – earn hry jsou bridges ( cross-chain mosty ), tedy řešení, která umožňují převod kryptoměn z jednoho blockchainu na druhý. Příkladem zranitelnosti je hack mostu Ronin, který je spojován s hrou Axie Infinity, který vedl v březnu 2022 k loupeži kryptoměn v hodnotě přes 600 milionů dolarů.

Hacken na závěr konstatoval, že rostoucí adopcí play -to -earn her a hodnotu, kterou skrze tokeny drží, budou útoky hackerů na ně stále častěji, což může vést ke ztrátě nemalých financí. ,,Mějte na paměti, že investice do Play – to – earn může být potenciálně zisková, ale zůstává riskantní záležitostí,“ doplňuje.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.