Connect with us

Bitcoin

Warren Buffett by nechtěl bitcoiny, ani kdyby mu je všechny nabídly za 25 dolarů

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Nejrespektovanější investor všech dob Warren Buffett se opět kriticky vyjádřil na adresu Bitcoinu (BTC). Tradičně se k němu v tomto postoji přidal také jeho dlouholetý kolega z Berkshire Hathaway Charlie Munger.

Dvojice investorských veteránů Warren Buffett a Charlie Munger se dostaly k tématu Bitcoin během páteční výroční schůze jejich mimořádně úspěšné investiční firmy Berkshire Hathaway, jejíž akcie jsou jako jedné z mála velkých S&P500 firem od úvodu tohoto turbulentního roku stále v plusu (+6,61%) ).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Kdybyste mi řekli, že vlastníte všechny bitcoiny na světě, a nabídly byste mi je za 25 dolarů, nevzal bych to, protože co bych s tím dělal? Musel bych to tak či onak prodat zpátky. Nic to nedělá (bitcoin),“ zeptal se Buffett řečnicky, když během konference přišla řeč na kryptoměny, které společně s Mungerem v minulosti již vícekrát očernil a přirovnal je například k jedu na myši (Munger zase k pohlavní nemoci). ,,Byty však budou produkovat nájem a farmy jídlo,“ uvedl příklad aktiv, které naopak považuje za vhodnou investici.

,,Nevím, jestli půjde (bitcoin) v následujících 10 letech nahoru nebo dolů, ale jednou věcí jsem si docela jistý a to je to, že nic neprodukuje. Má jen to své kouzlo a lidé spojují kouzlo s různými věcmi,“ pokračoval a naznačil, že peníze může vydat například i jeho Berkshire Hathaway, ale neznamená to, že se stanou hlavními penězi světa.

,,Aktivum, aby mělo nějakou hodnotu, musí nikomu něco přinést. Máme zde však jen jednu měnu, která je akceptována. Můžete vymyslet nejrůznější věci. Můžeme vydat Berkshire mince, dát vám Berkshire peníze, ale nakonec jsou to jen peníze,“ řečnil během toho, co zvedl 20-dolarovou bankovku. ,,A ve světě neexistuje žádný důvod, proč by vláda USA nechávala své peníze nahradit penězi od Berkshire.“

91letý investor, který se proslavil hodnotovým investováním, následně zopakoval, že kryptoměny nemají žádnou hmatatelnou hodnotu a zdůraznil, že ve světě kryptoměn existuje množství podvodů.

K tématu Bitcoinu se vyjádřil také jeho blízký přítel a pravá ruka v Berkshiru Hathaway Charlie Munger. Stalo se tak při otázce, co by doporučili v souvislosti s penzijním plánem. Přestože otázka na BTC nepoukazovala, Munger uvedl, že by určitě peníze na důchod nedal zrovna do Bitcoinu. ,,Máte-li svůj vlastní důchodový účet a váš přátelský poradce vám řekne, abyste všechny peníze vložili do bitcoinu, řekněte mu ne.“

Nemluví o BTC až příliš?

Konferenci Berkshire Hathaway si všimli i známí investoři, kteří mají k BTC výrazně blíž. Marc Andreessen z Andreessen Horowitz (a16z) Buffettovi vyčítal, že kritizuje Bitcoin, ale nemá problém s tím, že „propaguje cukrovku“ – odkazoval tím na bonbony a plechovky se sladkými nápoji na stole před ním.

Elon Musk si zase všiml, že na konferenci Berkshire Hathaway se slovo Bitcoin použilo opravdu mnohokrát, což je vzhledem k tomu, že jde o firmu, která do BTC vlastně ani neinvestuje a jen ho očerňuje, přinejmenším zvláštní. Michael Saylor z Microstrategy k tomu doplnil: ,,Lidé neumí přestat mluvit o Bitcoinu.“

Zajímavé bylo i vyjádření Jamieho Dimona, šéfa JP Morgan Chase, který v minulosti Bitcoin několikrát kritizoval. Ve stejný den totiž přiznal, že kryptoměny nějaké případy využití mají. ,,Ne všechno je na nich špatné. Kdybyste mi řekl, že chcete poslat 200 dolarů příteli do cizí země, mohlo by to trvat i 2 týdny a stát vás to 40 dolarů. Můžete to udělat prostřednictvím digitální měny a zabere vám to několik vteřin,“ uvedl v pátečním rozhovoru pro KMTV 3.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.