Connect with us

Kryptoměny

XRP a Ripple: Adopce XRP klesá, Garlinghouse odmítá obvinění a Ripple postupuje

Zveřejněno

XRP logo
XRP logo

Ano, je pravda, že XRP je něco jiného než Ripple, ale protože Ripple XRP vytvořilo a drží většinu tokenů XRP, propojování nebo dokonce spojování těchto dvou věci je pochopitelné. I proto je třeba se dívat na vývoj ceny XRP i z pohledu vlivu Ripple.

Tímto způsobem jsme začali článek z důvodu, že o ceně tokenu XRP a o společnosti Ripple se v posledních dnech popsalo několik zajímavých faktů.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Nejprve je třeba upozornit, že XRP nedopadlo vůbec dobře v analýze společnosti Coin Metrics, která vyhodnocovala míru adopce krytoměn v roce 2019. Zatímco u většiny velkých kryptoměn (hodnocených bylo 18 kryptoměn) adopce stoupla z pohledu nárůstu aktivních adres v jejich blockchainech a i z pohledu nárůstu počtu adres, na kterých je alespoň 10 dolarů, v případě XRP to lichotivě vůbec nedopadlo.

Zatímco počet aktivních adres klesl v roce 2019 oproti roku 2018 u XRP až o 49%, v případě adres s alespoň 10 dolary zaznamenal CoinMetrics také výrazný pokles o 16%. Pro ilustraci počet adres v blockchainu Bitcoinu se zůstatkem alespoň 10 dolarů narostl o 44%.

Druhou věcí, na kterou jsme chtěli upozornit, jsou prohlášení šéfa Ripple Brada Garlinghouse, člověka, který byl v době, kdy stálo XRP téměř 4 USD, na krátkou chvíli třetím nejbohatším člověkem planety v přepočtu ním držených XRP na americké dolary.

Garlinghouse v rozhovoru pro CNN popřel tvrzení, že Ripple přímo ovlivňuje cenu XRP. ,,Ano, Ripple vlastní mnoho XRP, velmi nás zajímá úspěch XRP, ale obvinění z toho, že dumpne jeho cenu, jsou směšné,“ upozornil a dodal, že Ripple jako největší držitel tokenů XRP musí mít pochopitelně největší zájem na tom, aby cena tohoto tokenu stoupla a ne naopak. ,,Ripple nedokáže kontrolovat cenu XRP nijak víc, než velké velryby, které ovlivňují cenu Bitcoinu,“ dodal.

Jeho první vyjádření zní logicky, u toho druhého si už nemůžeme být jistí. Ripple totiž drží více než polovinu všech XRP a tak má k dispozici obrovskou manipulační sílu. Ani ta největší bitcoinová velryba, dokonce ani Satoshi Nakamoto, kdyby náhodou „ožil“ a začal hýbat se svými pravděpodobně již navždy „ztracenými“ Bitcoiny, by neměl na Bitcoin takový obrovský vliv, jako má Ripple u XRP.

No a protože zmiňujeme A, uveďme i B. Na cenu XRP (pravděpodobně zejména tu spekulativní) může mít v budoucnu pozitivní vliv skutečnost, že Ripple uzavírá nová partnerství s bankami po celém světě. Koncem roku Garlinghouse upozornil, že přímo spolupracuje s bankami ve 45 zemích s dosahem až v sedmdesáti státech. Tyto spolupráce přímo souvisejí i s využíváním tokenů XRP na vypořádání mezinárodních transakcí. Odhadovat vliv jejich využívání při těchto transakcích na cenu XRP je však mimořádně komplikované.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.