Connect with us

Bitcoin

Zájem o Bitcoin může explodovat. Crypto Slate uvádí důvod proč

Zveřejněno

Bomba Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Objemy obchodování bitcoinu na primárních a sekundárních burzách prudce rostou a vedle toho roste i vyhledávání Bitcoinu ve vyhledávači Google, což potvrzují data z Google Trends. Může to naznačovat i to, že lidé se začínají obávat vypuknutí krize a hledají alternativy vůči současným fiatovým penězům.

Reálný objem obchodování s Bitcoinem narostl na 24hodinovém indexu spotových objemů podle Bitwise indexu na 5,7 miliardy dolarů, což je jeden z nejvyšších denních objemů zaznamenaných touto firmou. Bitwise označuje svůj index za nejpřesnější odhad reálného obchodování s Bitcoinem, protože data z burz očišťuje o falešné objemy a tzv. wash trading.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z týdenního pohledu je průměrný denní objem zobchodovaných Bitcoinů v době publikace 2,6 miliard dolarů, což se také přibližuje rekordnímu měření z července 2019, kdy byl průměrný týdenní objem až 3 miliardy. Kromě toho je nárůst obchodování patrný i na největších peer-to-peer bitcoinových trzích.

Roste i zájem na Google

Výrazný nárůst zájmu o Bitcoin je zřejmý i ve vyhledávání na Google, což potvrzuje i přiložený graf níže. Aktuálně je Bitcoin na 75 bodech ze 100. Za poslední rok byl o něj vyšší zájem pouze mezi 23. až 29. červnem 2019.

Výhoda může být dočasně nevýhodou

Zvýšené objemy obchodování a také stoupající vyhledávání bitcoinu samozřejmě souvisí i s cenovými otřesy této kryptoměny. Z krátkodobého hlediska nemusí mít vysoká likvidita bitcoinu pozitivní vliv na jeho cenu.

,,Jeho výhoda, ale v tomto případě nevýhoda, je to, že má likviditu a je velmi přístupný. Obchoduje se totiž 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Takže když se Bitcoinoví investoři začnou bát, mají snadnou možnost své Bitcoiny prodat. Nic z toho však neznamená, že se mění nějaká základní vlastnost Bitcoinu, které jsou důvodem, proč je dnes Bitcoin tam kde je,“ vysvětluje Lina Seiche, marketingová ředitelka burzy s kryptoderiváty BTSE a dodává:

,,Podle mého názoru jsme ještě ve velmi rané fázi a zatím jsme neviděli to nejhorší, ani z pohledu zdravotnictví, ani hospodářské krize. FED snížil úrokové sazby na nulu a začalo kvantitativní uvolňování. Myslím, že většina lidí by neměla být překvapená, když bude následovat negativní kurz. Účinek koronaviru na ekonomiky po celém světě odhalil nestabilitu finančního systému. Rozpadá se pod jeho tlakem.“

Z krátkodobého pohledu je tedy možné, že výprodej Bitcoinu bude pokračovat, pokud lidé budou potřebovat hotovost. Své Bitcoiny totiž snadno prodají, protože je likvidní a dostupný. Následně bude-li hospodářská krize realitou je možné, že se začnou výrazněji ohlížet po něčem, co je alternativou k tradičním fiatovým penězům a odhalí přínosy Bitcoinu, o kterých zde často píšeme. Pak se ukáže, zda Bitcoin opravdu naplňuje to, v co věří jeho podporovatelé a stane se bezpečným přístavem.

zdroj: cryptoslate.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.