Connect with us

Bitcoin

Zájem o Ethereum před merge u kryptofondů nečekaně kles

Zveřejněno

Ethereum Bitcoin
Pixabay.com

Tradičně v pondělí zveřejňuje společnost Coinshares report o tom, jak se v minulém pracovním týdnu dařilo největším kryptomenovým fondům. Ty po jednotýdenní přestávce opět skončily v záporných číslech a tentokrát výraznějších.

CoinShares informovala, že její dva fondy CoinShares XBT, Coinshares Physical a také fondy Grayscale, 21Shares, ProShares, Purpose, 3iQ a CI Investments v konečném zúčtování skončily v týdnu začínajícím 5. zářím 2022 v mínusu 62.7 milionu dolaru.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Největší odlivy kapitálu souvisely tentokrát s Ethereum (ETH), ze kterého fondů vybrali akreditovaní a institucionální investoři částku 61,6 milionů dolarů. Zajímavé je to obzvláště z důvodu, že se tak rozhodli krátce před avizovaným přechodem Ethereum na Proof of Stake konsensus, což je podle mnoha analytiků pro Ethereum pozitivní fundament. Bank of America dokonce poznamenala, že Ethereum na PoS konsensu se stane atraktivnější pro institucionální investice. Možným důvodem těchto výběrů jsou obavy, že merge (přechod) Ethereum na PoS nedopadne dobře, respektive sázka na to, že předchozí růst ceny ETH byl jen spekulací na tuto událost a nebude dlouhodobě udržitelný.

Odlivy se však týkaly opět i bitcoinových fondů, ze kterých vybrali investoři v konečné bilanci 13 milionů dolarů, čímž BTC natáhl v této investiční kategorii sérii negativních týdnů už na 5.

Negativní sentiment investorů do fondů podtrhuje i skutečnost, že jediný fond, který zaznamenal výraznější kladnou bilanci v podobě 10,6 milionu USD, je Short Bitcoin, který je vlastně sázkou na pokles ceny BTC.

Specifikem v případě kryptoměnových fondů jsou v současnosti jejich nízké objemy obchodování. CoinShares uvedl, že v minulém týdnu byly jen na úrovni zhruba 46% celoročního průměru v podobě 1 miliardy USD a také zmínil, že ačkoli fondy skončily ve čtyřech z posledních 5 týdnů v záporné bilanci, v konečném důsledku za tuto dobu z nich odešlo jen 99 milionů USD, což je vzhledem k celkové AUM (spravovanou hodnotu těmito fondy) v poodobě 29,9 miliard dolarů poměrně nízké číslo.

Zdroj:blog.coinshares.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.