Connect with us

Kryptoměny

Zájem o hry a metaverse stoupl o 1000%, Grayscale hovoří o obrovském potenciálu

Zveřejněno

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Gigant Grayscale vydal nedávno zprávu o aktuálním trendu NFT her a metaverse. Podle jejich slov má tato oblast obrovský potenciál a může dosáhnout hodnoty 1 bilionu dolarů. Takovou hodnotu má momentálně Bitcoin.

Obrovský potenciál

Krypto investiční gigant Grayscale zveřejnil bullish zprávu o oblasti Metaverse, kde odhaduje, že v případě globální adopce může mít tato oblast v příštích letech hodnotu více než 1 bilion dolarů. Listopadovou zprávu s názvem „The Metaverse, Web 3.0 Virtual Cloud Economies“ napsali vedoucí výzkumu Grayscale David Grider a výzkumný analytik Matt Maximo. Toto Duo zkoumá rozvíjející se sektor především z perspektivy otevřených světů Metaverse podporovaných propojenou krypto-ekonomikou, jako je například Decentraland.

Zpráva zdůrazňuje, že Metaverse platformy integrované s kryptoměnami, decentralizovanými financemi (DeFi) a NFT vytvářejí zcela nový zážitek, který rychle přitahuje nové uživatele. Analýzou údajů celosvětových aktivních metaverse peněženek bylo zjištěno, že uživatelská základna se od roku 2020 zvětšila 10-násobně a v červnu 2021 se pohybovala na úrovni přibližně 50 000.

,,Ve srovnání s jinými segmenty Web 3.0 a Web 2.0 jsou uživatelé virtuálního světa Metaverse stále na začátku, ale pokud současný trend růstu zůstane nezměněn, tento vznikající segment má potenciál stát se mainstreamem v příštích letech.“

Podle zprávy, blockchain NFT hry získaly ve 3. čtvrtletí od investorů 1 miliardu dolarů . To představovalo 12 % z celkového získávání finančních prostředků pro celý krypto sektor v tomto čtvrtletí, což jej zařadilo mezi „top podsektor“ v rámci kategorie Web 3.0 a NFT.

Zájem neustále roste

Výzkumníci zaznamenali celou řadu klíčových faktorů, které by mohly významně přispět k růstu sektoru metaverse, včetně rostoucího průměrného volného času a peněz vynaložených na digitální koníčky, kulturního posunu od prémiových her ke hrám zdarma a inovací Web 3.0. jako play-to-earn (P2E). Globální příjmy z her ve virtuálním světě dosáhly v roce 2020 celkem 180 miliard USD, přičemž prémiové výdaje představují přibližně 40 miliard USD, přičemž se odhaduje, že sektor by mohl do roku 2025 získat více než 400 miliard USD, především díky modelů samotných her. Zpráva tvrdí, že tento posun se ještě více zrychluje s přechodem z uzavřených firemních metaverse Web 2.0 na Web 3.0 otevřené krypto metaverse.

Díky potenciálu hraní a výdělku, který představují, tyto hry těží z rychlých inovací a zvyšování produktivity. Virtuální světy kryptoměn vytvořily pro tvůrce a vlastníky aktiv primární a sekundární trh v hodnotě několika milionů dolarů odstraněním kapitálových kontrol a otevřením jejich digitálních hranic volného trhu.

O tom, že je tento trend reálný, svědčí i aktuální pohled na vývoj trhu. Zatímco „obyčejné“ kryptoměny v čele s Bitcoinem už několik dní stagnují na místě, případně klesají, NFT hry a metaverse projekty rostou ve stovkách procent. Více o tomto rostoucím trendu si můžete přečíst v následujícím článku:

Celý trh stagnuje, no herné a NFT tokeny raketovo rastú – Toto sú možné dôvody

Osobně se problematice her a NFT detailně věnuji, přičemž pravidelně přidávám různé tipy a postřehy do mé bezplatné Telegram skupiny. Přidat se může kdokoliv. Ve skupině se už objevily i tipy na NFT, které přinesly zhodnocení 1000 až 2000 procent.

Přečtěte si zajímavé novinky

Cryptomines – Nová NFT hra, která vám může vydělat vklad již do 1 měsíce

Na cestě za Polkadot parachainami: Vítěz první aukce je znám! (12.díl)

Zájem o kryptomenu Elrond raketově roste – Toto jsou hlavní důvody růstu!

Pasivní příjem kryptoměn s bonusem až 110 dolarů

Pokud hledáte možnosti, jak pasivně úročit vaše kryptoměny, jednou z možností je lending, který funguje na podobném principu jako banka. Největší lending společností je Celsius, která pravidelně kromě ročních úroků kolem 10% nabízí také různé promo kódy, ze kterých umíte získat odměny – nejčastěji kolem 50 dolarů zdarma.

Noví uživatelé mohou nyní získat až 110 dolarů zdarma. Celý postup jak používat tuto platformu i návod jak získat bonus naleznete v článku níže.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Cointelegraph

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne