Connect with us

Bitcoin

Zájem o vyhledávání Bitcoinu v Číně stoupá. Důvody jsou sporné

Zveřejněno

Čína Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Z Číny přicházejí pro Bitcoin nadějné zprávy. Zájem o vyhledávání této kryptoměny v nejlidnatější zemi světa podle jediného relevantního zdroje, kterým je síť Baidu, výrazně roste.

Portál Cointelegraph tvrdí, že za posledních 30 dnů se zájem Číňanů o Bitcoin zvýšil o 183%, přičemž se vedle toho zvýšil i zájem těch, kteří vyhledávají nejznámější kryptoměnu přes mobilní zařízení.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Důvodů tohoto růstu může být několik. Zohlednit je určitě třeba to, že kvůli karanténě je více lidí doma a obyvatelé Číny mají tedy více času na surfování po internetu. Druhým důvodem může být to, že lidé přemýšlejí nad tím, jak zajistit své úspory v čase finanční krize.

Důležité je také dodat, že mnohem více vyhledávají Číňané informace o tom, jak Bitcoin koupit a ne jak ho prodat, což může být pozitivním signálem pro jeho budoucí cenový vývoj a adopci.

Na druhou stranu dnem s nejvyšším počtem vyhledávání byl 13. březen, tedy den, kdy se cena výrazně propadla. I to je třeba při vyhodnocování těchto informací zohlednit.

Baidu je jedním z nejpoužívanějších vyhledávačů v Číně. Bohužel tyto statistiky nelze porovnat například s údaji z Google Trends, protože Google je v Číně blokován. Pokud však jde o celý svět, vyhledávání bitcoinu za posledních 30 dní je výrazně vyšší, než v předchozích dvou měsících.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.