Connect with us

Kryptoměny

Zakladatel Celsius vybral z firmy před bankrotem 10 milionů dolarů, tvrdí Financial Times

Zveřejněno

Celsius wallet
Zdroj: Pixabay.com

Alex Mashinsky, zakladatel zkrachovalé kryptoměnové lending platformy Celsius, měl podle informací Financial Times krátce před kolapsem této platformy vybrat ve svůj prospěch 10 milionů dolarů.

Financial Times uvádí, že Mashinsky tak učinil „někde mezi polovinou až koncem května“ a určitě ještě před 12. červnem, kdy Celsius oznámil svým zákazníkům, že pozastavuje možnost výběru zůstatků z této platformy.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Celsius patřil mezi nejpopulárnější kryptolending platformy s více než 1,7 milionu zákazníků a spravovanými aktivy v hodnotě více než 25 miliard dolarů. V důsledku špatných kroků a propadu trhu s kryptoměnami se však společnost dostala do dluhu v hodnotě 2,85 miliard USD v reakci na to později vyhlásila bankrot podle kapitoly 11.

Výběr 10 milionů dolarů z Celsius krátce před pozastavením výběrů vyvolal spekulace, že Mashinsky věděl, že se blíží kolaps společnosti. Mluvčí firmy Celsius však tvrdí, že výběru této částky předcházel proces, který byl předem plánován a souvisel se zaplacením daní z příjmu (8 milionů dolarů), které vyplývaly z výnosu, který tato aktiva dříve vyprodukovala, přičemž zbylé 2 miliony tvořily nativní tokeny platformy s označením CEL.

Otazníky ohledně tohoto zvláštního výběru by měly být zodpovězeny během procesu souvisejícího s bankrotem, v jehož rámci by měla firma Celsius předložit u soudu informace o věřitelích a jejich financích. Podle portálu Cointelegraph existuje možnost, že Mashinsky bude nucen těchto 10 milionů dolarů vrátit do firmy, protože během 90 dnů před podáním návrhu na prohlášení konkursu mohou být platby společnosti zvráceny ve prospěch věřitelů.

Firma Celsius se mezitím snaží prodat své zůstatky, které má ve stablecoinech, aby prý mohla tyto finance použít k další činnosti včetně částečného odškodnění poškozených klientů. Ministerstvo spravedlnosti USA však podalo námitku proti tomuto postupu a požaduje, aby bylo účetnictví firmy podrobeno nezávislé analýze, jelikož působí velmi netransparentně. V podobném duchu se minulý týdně vyjádřilo také ministerstvo bankovnictví ve státě Texas a Ministerstvo financí z Vermonu. Všichni jsou shodně proti tomu, aby Celsius prodal své stablecoiny, protože existuje riziko, že tento kapitál použije na obnovení provozu v rozporu se zákony USA.

Zdroj:cointelegraph.com,cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.