Connect with us

Kryptoměny

Zákon regulující kryptoměny v Paraguayi je blízko k finálnímu podpisu

Zveřejněno

Paraguaj
Pixabay.com

Paraguay patří na seznam zemí latinské Ameriky, které intenzivně analyzují příležitosti spojené s kryptoměnami. Důkazem je i významný pokrok, který se týká připravované legislativy související s regulací kryptotrhu v této zemi.

Návrh zákona o kryptoměnách, který loni v červenci představil v Paraguaji senátor Fernando Silva Facetti se podle informací portálu Cointelegraph dostal v květnu do Kongresu a je blízko tomu, aby byl doručen k finálnímu podpisu prezidentovi Mariovi Abdovi Benítezovi.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zákon se snaží regulovat těžbu kryptoměn, jejich komercializaci, zprostředkování, kryptoměnové burzy, převody, úschovu a správu kryptoaktiv a také nástroje, které mají pomoci k jejich kontrole z pohledu státu. Také z něj vyplývá, že tyto povinnosti podle všeho přejdou na paraguayské Ministerstvo průmyslu a obchodu (MIC).

Nejpodstatnější detaily připravované legislativy

Podle zpráv agentury ABC, na kterou se Cointelegraph odvolává, by mělo být s firmami, které podnikají s kryptoměnami, zacházeno z pohledu daňových účelů stejně jako se společnostmi, které obchodují s cennými papíry. To znamená, že budou osvobozeny pro daně z přidané hodnoty (DPH), ale budou zahrnuty do režimu daně z příjmu.

https://twitter.com/BTC_Archive/status/1548299638276382727

Návrh také řeší spolupráci těžařů kryptomeěn v čele s BTC s místními dodavateli energie. Příští těžaři BTC budou podle návrhu muset hlásit svůj harmonogram spotřeby Národnímu úřadu pro elektřinu (ANDE) a v případě, že budou utrácet více energie, než bylo plánováno, ANDE jim může dodávky energii přerušit.

Otázkou je, zda se těžaři BTC dočkají v Paraguayi výhod. Spekuluje se totiž o možnosti, že by pro ně mohly být ceny energií dotovány. Mezi politiky však existují i odpůrci tohoto řešení. Například senátor Enrique Bachetta má pochybnosti o tom, že těžba bitcoinu přispěje k vytvoření nových pracovních míst a podobně to vidí i Esperanza Martinezová, která tvrdí, že spotřeba energie těžaři BTC zdaleka převyšuje počet pracovních míst, které vytvoří.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.