Connect with us

Kryptoměny

Zástupce Facebooku hovořil před Kongresem o kryptoměně Libra

Zveřejněno

libra-politika
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Ve Spojených státech právě probíhá v kongresu veřejné slyšení představitelů Facebooku v souvislosti s jejich připravovanou kryptoměnou Libra. Facebook zastupuje šéf blockchain oddělení a celého projektu David Marcus, který také řídí vývoj portálu Calibra, tedy jakési peněženky a platformy pro tuto digitální měnu.

V úvodu dostal slovo senátor Jon Tester, který se Marcuse ptal, jak chce Facebook řešit problematiku podvodných nákupů, ztrát finančních prostředků nebo pojištění vkladů. Marcus ho ujistil, že udělají vše pro to, aby vyřešili tyto problémy a žádosti Kongresu co nejrychleji. Tester ho upozornil, že by tyto věci měly být provedeny dříve, než Libra začne fungovat.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Sherrod Brown, senátor státu Ohio, byl kritičtější. ,,Myslíte si, že lidé by měli důvěřovat Facebooku s jejich těžce vydělanými penězi?,“ zeptal se. Marucs oponoval, že v projektu Libra nebude mít Facebook žádné speciální privilegia oproti ostatním správcům. ,,Pane Marcusi, umíte vymyslet lepší odpověď než je tato …,“ upozornil ho senátor.

Brown se také zeptal, zda existuje něco, čím by dokázali senátoři přesvědčit Facebook, aby ustoupili od vzniku kryptoměny Libra. ,,Pokud naše země nebude jednat, brzy zde budeme mít digitální měnu, kterou budou ovládat jiní (jiné země), s jinými hodnotami, které se radikálně liší od našich,“ oponoval této narážce Marcus.

Zástupce Facebooku dostal i otázku, proč je projekt registrován ve Švýcarsku. Marcus na to reagoval odpovědí, že v USA se zaregistrují jistě také, jakmile splní regulační kritéria. Také dodal, že sociální a finanční údaje zákazníků budou zcela odděleny od sítě Calibra a celý projekt je koncipován tak, aby splňoval ty nejvyšší nároky na zajištění standardů z hlediska soukromí uživatelů.

Prezidentská kandidátka Elizabeth Warrenová – která je známá jako kritička kryptoměn – se ptala na ochotu Facebooku ohledně přenositelnosti dat. ,,Pokud si bude uživatel Facebooku přát použít jinou peněženku, než je Calibra, usnadníte mu export dat?“ zeptala se. Marcus odpověděl, že jednoznačně ano, ačkoli Warrenová naznačila pochybnosti.

zdroj: cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.