Connect with us

Bitcoin

Zástupci Grayscale měli setkání se SEC – tématem bylo schválení Bitcoin ETF

Zveřejněno

bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Zástupci největšího držitele bitcoinů společnosti Grayscale Investments, která stojí za největším bitcoinovým fondem Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), měli minulý týden privátní setkání se zástupci Americké komise pro cenné papíry a burzu (SEC). Tématem setkání byla jejich žádost o schválení spotového Bitcoin ETF.

Grayscale Investments měla během setkání ukázat zástupcům SEC 24-stránkovou prezentaci, ve které vysvětluje důvody, proč chce konvertovat GBTC na spotové ETF a proč by v tom neměla SEC, která dosud neschválila žádné spotové bitcoinové ETF, stát v cestě.

Společnost, kterou vede Michael Sonnenshein měla SEC vysvětlit, že schválení spotového ETF pomůže zlepšit ochranu jejich klientů, kteří investovali do GBTC a odemkne hodnotu více než 8 miliard dolarů.

Grayscale během setkání stejně tak argumentovala, že nevidí žádný důvod, proč by SEC neměla udělit povolení na spotové ETF, pokud udělila již mezitím povolení pro pět Bitcoin futures ETF, přičemž dvě z nich i podle zákona o cenných papírech z roku 1933.

Spotový bitcoinový ETF by byl významným milníkem v přijímání digitálních aktiv, protože běžným investorům by nabídl investici do kryptoměn „v jejich známém obalu“. Grayscale v současnosti pro potřeby GBTC vlastní zhruba 3,4 % všech vytěžených BTC (přes 550 000 BTC), které jsou přerozděleny skrz akcie GBTC mezi zhruba 850 000 amerických účtů. Investory do GBTC však nejsou jen retailoví investoři, ale také velké instituce, kam patří mimo jiné Ark Investment Cathie Woodové či banka Morgan Stanley.

Graysale v úmyslu přesvědčit SEC o správnosti rozhodnout ve prospěch její žádosti přiložila i více než 3000 dopisů ze strany jejích podporovatelů (zákazníků), kteří žádají SEC o schválení konverze GBTC na spotové ETF a také informovala SEC, že firmy Coinbase a BNY Mellon jsou připraveny pomoci Grayscale s konverzí GBTC na ETF, které by se následně obchodovaly na NYSE Arca. Zároveň však naznačila, že pokud SEC žádost odmítne – přičemž nejpozději se musí rozhodnout do 6. července 2022, je odhodlána tuto komisi žalovat.

Zdroj:cnbc.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.