Connect with us

Kryptoměny

Zbankrotovaný Celsius má ještě větší dluhy, než tvrdil – token CEL padl o 31%!

Zveřejněno

pád
Pixabay.com

Kryptoměnová lending platforma Celsius, která v červnu pozastavila možnost výběru kryptoměn a později 14. července vyhlásila bankrot podle kapitoly 11, má podle nejnovějších zpráv větší dluhy, než prezentovala během oznámení insolventnosti.

Podle nejnovějších čísel zveřejněných v neděli představuje skutečný dluh Celsius až 2,85 miliardy dolarů, což je výrazně více, než přiznala v době bankrotu, kdy referovala o dluzích ve výši 1,2 miliardy dolarů.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z nového reportu vyplývá, že Celsius má čisté závazky ve výši 6,673 miliard dolarů a vlastní aktiva v částce 3,828 miliardy dolarů. Při vyhlášení konkurzu přitom vykázala aktiva ve výši 4,3 miliardy dolarů oproti pasivům v hodnotě 5,5 miliard USD, což představovalo deficit „jen“ 1,2 miliardy dolarů. Jinak řečeno Celsius tvrdil, že měl více a dlužil méně, zatímco aktuálně to vypadá tak, že dluží ještě více a vlastní méně.

Zpráva také informovala, že ze 100 669 BTC a 110 wBTC, které Celsius svěřili věřitelé v očekávání, že se jim zúročí, zůstalo společnosti pouze 12 821 BTC a 22 714 wBTC, což znamená, že o celkem 62 853 BTC a wBTC přišla. Většinu současných ztrát Celsius – až 64% – tvoří dluhy v podobě wrappovaných bitocinů (wBTC).

Poznámka: wBTC (Wrapped BTC) je tokenizovaný BTC na Ethereum blockchainu. Jeho hodnota je rovna BTC, ale wBTC lze používat na Ethereum v rámci DeFi protokolů a právě pro tento účel je Celsius používal, což se mu však stalo v době po kolapsu kryptoměny LUNA a stablecoinu USDT osudným.

Simon Dixon, který se specializuje na téma bankrotu Celsius, tvrdil už nějakou dobu dozadu, že skutečný dluh této platformy je blízko 3 miliard a aktuální čísla mu dávají za pravdu. Vedle toho prohlašoval, že pokud by se věřitelé Celsiu dozvěděli skutečnou pravdu, byli by pořádně rozzlobení, přičemž Celsius vícekrát obvinil, že si čísla vymýšlí.

Hodnota nativního tokenu Celsius (CEL) klesla v reakci na nové zprávy za posledních 24 hodin o 31%. Kurióznější ale je, že za posledních 7 dní je stále v plusu 45% a za posledních 30 dní až 227%. Tyto rasy jsou způsobeny spekulacemi na trhu ze strany investorů, kteří věří, že Celsius si své problémy nakonec vyřeší a na hodnotě CEL se to zohlední výrazným růstem. Investování do tokenu CEL, který je spojen s touto problémovou platformou, však lze zařadit do kategorie adrenalinových sportů.

Zdroj:cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Nejnovější příspěvky

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.