Connect with us

Bitcoin

Zlomový okamžik pro Bitcoin? Po BNY Mellon se zajímají i další banky

Zveřejněno

Banky a kryptomeny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Americký gigant BNY Mellon není jedinou bankovní institucí, která se začíná detailněji zajímat o Bitcoin (BTC). Čerstvé zprávy přicházejí i z Asie, Evropy či ze strany další velké americké investiční banky.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

BNY Mellon mohl udělat zlomový krok

Už koncem minulého týdne jsme vás informovali, že nejstarší americká banka BNY Mellon (existuje 236 let) se v tomto roce chystá spustit své custody řešení pro bezpečnou úschovu Bitcoinu. Jde o banku, která spravuje institucionálním klientům aktiva v rekordní hodnotě 41 bilionů dolarů a další 2 biliony má k dispozici na aktivní investování.

,,Když největší (bankovní) správce aktiv na světě oznámí, že chce spravovat digitální aktiva, zdá se mi, že pro trh je to zlomový bod,“ okomentoval víkendu tuto novinku Guy Hirsch, vedoucí eToro pro oblast USA. ,,Právě přemýšlím nad tím, co se stane s kryptoměnami, když jen malá porce institucionálních klientů BNY Mellon se následně rozhodne alokovat část svého portfolia do Bitcoinu. Pokud by to bylo půl procenta ze $ 41 bilionů, které BNY Mellon zpracovává, viděli bychom, že cena by mohla mířit k predikcím, které prezentovali JP Morgan či Guggenheim. uvedl.

My doplňujeme, že Guggenheim předpovídá Bitcoinu v horizontu několika let cenu 600 000 USD a JP Morgan Stanley již do konce roku 2021 cenu 146 000 USD.

To však nebylo vše. O víkendu se totiž objevily zprávy, že podobné plány mají i další bankovní giganti.

Gigant z Asie

Následnou zajímavou vlaštovkou bylo vyjádření Banco Bilbao Vizcaya Argentina (BBVA), tedy největší banky jihovýchodní Asie, která potvrdila, že podrobně začala zkoumat kryptoměny Bitcoin, Ethereum, XRP a Bitcoin Cash a podle všeho chystá vlastní kryptosměnárnu. Její představitelé však portálu decrypt potvrdily, že zatím nemají regulační povolení, takže jde o proces, který vyžaduje nějaký čas.

JP Morgan Stanley má také zájem

Z ostře sledované Severní Ameriky se zas hlásí JP Morgan Stanley, jedna z největších investičních bank v USA, která podle informací Bloomberg zvažuje, že skrz své investiční rameno s názvem Counterpoint Global v hodnotě 150 miliard dolarů by mohla zařadit do svého portfolia i Bitcoin.

Toto investiční rameno je zajímavé pro Bitcoin hned ze dvou důvodů. Morgan Stanley je špičkovou finanční institucí a její vliv na bankovní sektor je obrovský. Kromě toho má i svůj 10% podíl v Microstrategy, tedy firmě, která již drží Bitcoin v hodnotě více než miliardy dolarů.

Nutné je však doplnit, že pokud by se JP Morgan Stanley definitivně rozhodl přes svou dceřinou firmu Bitcoin akumulovat, musel by na to získat nejprve regulační souhlas, což znamená, že jde o proces, který může nějaký čas trvat.

Kromě toho v rozhovoru pro CNBC co-prezident JP Morgan Daniel Pinto přiznal, že jeho banka by mohla v budoucnu podporovat aktivní obchodování kryptoměn. Ve zkratce konstatoval, že pokud po tom bude poptávka, tak se určitě zapojí, ačkoli uvedl, že v současnosti ta poptávka zatím není na takové úrovni, aby to udělali okamžitě.

Přidá se letos i Deutsche Bank?

S nejnovější zprávou podobného typu přišel Coindesk, který upozornil, že plán integrovat kryptoměny do svých služeb má i německý gigant a 21. největší banka na světě Deutsche Bank. Podle popisu by mělo jít o „plně integrovanou depozitní platformu pro institucionální klienty a jejich digitální aktiva, která poskytne bezproblémový přístup k širokému ekosystému kryptoměn“.

Coindesk doplnil, v Německu je na poskytování těchto služeb nutné získat souhlas od regulátora BaFin, který aktuálně přehodnocuje hned několik podobných žádostí.

zdroje: coindesk.com, decrypt.co, cointelegraph.com

Upozornění
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku jsou publikované jen pro informační účely a v žádném případě nejsou nemožné vnímat jako investiční radu. Žádný obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com není možný považovat za finanční, investiční nebo jiné poradenství. Upozorňujeme, že investovaní do kryptoměn může vést k ztrátám.

[youtube-feed]

Popularne

Kontakt | Reklama


Informace pro čtenáře

Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.


Více informací naleznete zde.© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.